Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 09 maj 2021 Godzina:
imieniny: Karena, Beatus

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Przeżyła II wojnę światową i wygrała z covidem. Agnieszka Gulcz, podopieczna ośrodka SALUS świętuje setne urodziny!

To wyjątkowy dzień dla Zakładu Pielęgnacyjno - Opiekuńczym SALUS przy ulicy Zagorzynek 34 w Kaliszu. A nade wszystko dla jednej z podopiecznych i jej rodziny. Agnieszka Gulcz świętuje dzisiaj setne urodziny. Rok temu wygrała ciężką walkę z covidem.

Ta wyjątkowa, ciepła kobieta wyróżnia się silnym charakterem i wolą walki. W swoim życiu przeżyła II wojnę światową oraz drugą równie ciężką walkę z niewidzialnym wrogiem – dokładnie rok temu w swoje 99. urodziny pani Agnieszka ze względu na zakażenie wirusem SARS-CoV-2 trafiła do szpitala Jednoimiennego w Poznaniu przy ulicy Strusia, gdzie po leczeniu wygrała walkę o zdrowie. Dziś się czuje bardzo dobrze – zdradza nam Iga Woźniak z ośrodka SALUS.

Pani Agnieszka ma 6 dzieci,  13 wnucząt i 23 prawnucząt. Seniorce rodu w uroczystości towarzyszyły jej najbliżsi - cztery córki: Kazimiera, Teresa, Paulina i Dobrochna oraz syn Stanisław. Drugi syn - Jerzy mieszka na stałe w Wielkiej Brytanii i ze względu na stan epidemii nie mógł dotrzeć na jubileusz.

Jubilatkę odwiedzili też przedstawiciele urzędów państwowych związanych z jej miejscem zamieszkania: Andrzej Matyba - przewodniczący Rady Gminy i Miasta Raszków oraz Katarzyna Spiżak - kierownik Urzędu Stanu Cywilnego. Życzenia zdrowia, pogody ducha oraz samych pomyślności złożył jej również zespół pracowników składający się z pielęgniarek, opiekunów medycznych, fizjoterapeutów i terapeutów zajęciowych oraz dyrekcji placówki.

MIK, fot. ZP-O SALUS

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/