Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 21 październik 2021 Godzina:
imieniny: Klemencja, Jakub

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Przy jednym stole. Wielkanocne Śniadanie Kaliszan ZDJĘCIA

Zanim kaliszanie usiądą do stołów w swoich domach spędzili kilka chwil na wspólnym świętowaniu przygotowanym przez miasto i Caritas Diecezji Kaliskiej. Wielkanocne Śniadanie przyciągnęło przede wszystkim osoby samotne i potrzebujące, dla których święta to czas, kiedy szczególnie łakną bliskości drugiego człowieka

Święta to okazja, by wspólnie – nawet jeśli na co dzień jest się samotnym lub w pędzie dnia powszedniego rzadko zauważa się innych – przystanąć i poddać refleksji. Wielkanoc skłania do myślenia o tym, co czeka każdego z nas. - Święta Zmartwychwstania Pańskiego to podstawowa prawda naszej wiary. Gdyby nie było Zmartwychwstania nie byłoby perspektywy – mówił do zebranych ks. bp. Edward Janiak, ordynariusz diecezji kaliskiej. - Każdy człowiek musi umrzeć, czy się ktoś z tym zgadza, czy nie, ale jest perspektywa zmartwychwstania. Chrystus umarł na krzyżu dla naszego zbawienia i za wszystkich. Za biednych, za bogatych. Ale człowiek może się odwrócić od Pana Boga, bo ma wolną wolę.

Może się też odwrócić od drugiego człowieka, ale święta są po to, by ponownie stać się wspólnotą. - To zaproszenie kierowaliśmy do wszystkich kaliszan, ale w sposób szczególny do podopiecznych organizacji, które zajmują się osobami potrzebującymi w mieście Kaliszu – wyjaśnił ks. Jacek Andrzejczak z Caritas Diecezji Kaliskiej. - Kiedy popatrzy się na tych ludzi, z jakim oni szacunkiem zasiadają do wielkanocnego stołu, jak chcą  swoje radości, ale z drugiej strony smutki dzielić we własnym gronie widać, jak wielka w takich chwilach jest potrzeba drugiego człowieka.

Dlatego najważniejszym celem Wielkanocnego Śniadania Kaliszan jest spotkanie i bycie ze sobą. Nieważne, czy osoby zasiadające przy stołach ustawionych na Głównym Rynku się znają, czy są dla siebie obcy. W okresie świąt łatwiej nawiązać rozmowę, bo każdy potrzebuje bliskości. – Dlatego się tutaj spotkaliśmy, by porozmawiać, cieszmy się sobą – mówił do uczestników Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza. - I oczekujmy tego najważniejszego dnia w życiu, najważniejszego dnia w roku dla chrześcijan.

Śniadanie przygotowały Caritas Diecezji Kaliskiej i Urząd Miasta w Kaliszu. W sumie rozdano 1000 porcji tradycyjnych wielkanocnych potraw - żurku, jaj, kiełbasy, bigosu i ciasta.

AW, zdjęcia autor

 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/