Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Justyna, Lambert

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

„Przyspieszona” emerytura i pożegnanie komendanta straży pożarnej ZDJĘCIE

W czwartek został uroczyście pożegnany przez radnych i władze miasta, dziś przez swoich podwładnych i przyjaciół ze straży pożarnej. Po 34 latach służby Wieńczysław Prokop, komendant Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu odchodzi na emeryturę. I nie ukrywa żalu, bo został do tego zmuszony.

St. bryg. mgr inż. Wieńczysław Prokop był komendantem kaliskiej jednostki straży pożarnej od 1993 roku. Wcześniej przez dwa lata pełnił funkcję zastępcy komendanta oraz pracował w terenie z innymi strażakami. Po 34 latach przechodzi na emeryturę.

Na piątkowej uroczystości nie pojawił się komendant wojewódzki, czym Wieńczysław Prokop był mocno zawiedziony. Mówił o tym na czwartkowej sesji Rady Miejskiej Kalisza, żegnając się z samorządowcami. Nie ukrywał, że jego odejście to decyzja polityczna, która zapadła "na górze". - Wszystko dzieje się bardzo szybko. Informację o tym, że odchodzę ze służby otrzymałem dosłownie 2 tygodnie temu. Nie odchodzę z własnej woli. Obecny komendant wojewódzki przyznał, że jeśli chodzi o stronę merytoryczną, to on zna mnie tylko z dobrej strony, może o mnie powiedzieć wiele dobrych i ciepłych słów. Jeżeli chodzi o styl pożegnania to niestety komendanta wojewódzkiego nie będzie, wyśle jednego z naczelników na uroczystość zakończenia służby –powiedział Wieńczysław Prokop.

Przyznał również, że jest bardzo związany z Kaliszem, choć stąd nie pochodzi. - Nie urodziłem się w Kaliszu, ale wybrałem to miasto jako jedno z wielu, w których mogłem pracować. Tutaj urodziły się moje dzieci, tutaj zbudowałem dom i czuję się w pełni kaliszaninem – powiedział.

Podczas piątkowej uroczystości były już komendant podziękował wszystkim, z którymi współpracował  oraz przedstawił swojego następcę, st. kpt. Sławomira Kotońskiego.

Komendant Prokop w grudniu obchodziłby 35-lecie zaszczytnej służby. Niestety, nie będzie mu już to dane. Jako redakcja portalu faktykaliskie.pl i telewizji Magazyn Miejski dziękujemy komendantowi za świetną współpracę z mediami i serce, jakie wkładał w swoją misję.

MG, mik, fot. MG

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/