Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 kwiecień 2021 Godzina:
imieniny: Innocenta, Innocenty

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Ptaki naszych lasów. Wystawa w Muzeum Leśnictwa w Gołuchowie

Siedemdziesiąt dwa gatunki ptaków w jednej sali Muzeum Leśnictwa Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie! Na wystawie czasowej prezentującej twórczość Arkadiusza Mańczyka, leśnika z Nadleśnictwa Zawadzkie, będzie można zobaczyć wykonane różnymi technikami portrety m.in. derkacza, krwawodzioba, potrzosa, kobuza czy mysikrólika. Otwarcie już 22 marca.

Modele ptaków z masy plastycznej

Prezentowane prace w sposób realistyczny, z drobiazgową wręcz wiernością każdemu anatomicznemu czy kolorystycznemu szczegółowi, ukazują bogactwo krajowej ptasiej fauny. Autor – co charakterystyczne dla jego poczynań artystycznych – wykorzystał do tego celu rozmaite techniki plastyczne: trzon ekspozycji stanowią modele ptaków wykonane z drewna, drutu i masy plastycznej, a uzupełniają ją obrazy olejne, akwarele, rysunki tuszem i kredką akwarelową.

Żołna, tusz, kredka akwarelowa

Arkadiusz Mańczyk jest absolwentem Wydziału Leśnego Akademii Rolniczejw Krakowie. Od 2003 roku zawodowo związany z Lasami Państwowymi, pracuje jako specjalista Służby Leśnej w Nadleśnictwie Zawadzkie (RDLP w Katowicach). Jako artysta samouk wielokrotnie uczestniczył i zdobywał laury w organizowanych przez Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie przeglądach twórczości artystycznej leśników OPTAL. Tematem swoich prac uczynił leśną przyrodę, a szczególnie ptaki, któr ymi fascynuje się od dzieciństwa. Natomiast jego wszechstronność ujawnia się w doborze różnych technik artystycznych – od malarstwa, przez rysunek, rzeźbę i fotografię, po twórczość ludową. - Wizyta na wystawie "Ptaki naszych lasów w twórczości Arkadiusza Mańczyka" będziez pewnością interesującym przeżyciem estetycznym - przekonuje Alicja Antonowicz z Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie. - Ekspozycja ta ma jednak także duży potencjał poznawczy, a w związku z tym i edukacyjny, i ma być – jak mówi sam autor – „zachętą do dalszego, samodzielnego poznawania świata przyrody, szczególnie podpatr ywania przedstawicieli polskiej awifauny w ich naturalnym środowisku”.

Otwarcie wystawy odbędzie się 22 marca o godz. 13.00 w sali wystaw czasowych w „Oficynie”. Będzie ją można oglądać do 10 czerwca br.

Opr. MIK, fot. OKL

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/