Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Paulina, Broniwoj

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Razem jesteśmy siłą - ostrowianie dla Gdańska

Wystarczyło kilka telefonów. Tak narodziła się idea koncertu „Razem JESTEŚmy siłą”. W ten sposób ostrowianie chcą pokazać, że są wspólnotą, że idea dobroci i pomagania zwycięża z nienawiścią. A inspiracją do sobotniej – spontanicznej muzycznej uczty były dramatyczne wydarzenia, które rozegrały się podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku. Ostrowskie granie będzie połączone ze zbiórką na dwie organizacje działające w mieście.

WOŚP to święto miłości i pomagania. Pomagania bez granic tym, którzy potrzebują tego najbardziej. Dlatego brutalny atak na Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska jest szokiem dla większości osób, które mają w sobie choć odrobinę empatii. A ta rodzi kolejne, dobre emocje i pomysły. - Ta atmosfera jest ulotna. Umyka szybciej niż nam się wydaje, dlatego w głowach ostrowskich artystów zrodziła się idea sprzeciwu wobec tego, co stało się w Gdańsku. Chcemy pokazać, że Otrów Wielkopolski  jest solidarny z Gdańskiem, z ideami, które przyświecały świętej pamięci prezydentowi tego miasta i że jesteśmy solidarni z ideami WOŚP, bo o tym też nie możemy zapomnieć, że stało się to przy okazji finału wyjątkowej i jedynej w swoim rodzaju imprezy – mówi Sebastian Górski, dyrektor Ostrowskiego Centrum Kultury. – Dlatego tym koncertem chcemy też wesprzeć dwie organizacje, które są bliskie mieszkańcom naszego miasta.

Bilety cegiełki kosztują 40 złotych. Dochód z ich sprzedaży zasili konto Hospicjum św. Józefa i Stowarzyszenie „Ostrowianie Dzieciom Specjalnej Troski”. Przedstawiciele obu placówek będą też zbierać w czasie koncertu datki do puszek. A jak dodaje Sebastian Górski wszystkie dzieje się bardzo spontanicznie. Wiadomo, że wystąpią Agnieszka Grajnert, Ola Kiełb czy Maciej Balcar. - Będą pieśni z mądrym i pozytywnym tekstem – zapewnia.

Koncert w najbliższą sobotę 26 stycznia 2019 roku.

AW, fot. org.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/