Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 04 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Bratumiła, Krystian

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Rodzinny festyn krwiodawców ZDJĘCIA

W minioną niedzielę, 4 czerwca już po raz piętnasty kaliscy krwiodawcy wraz ze swoimi rodzinami spotkali się na festynie z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy zorganizowanym przez Polski Czerwony Krzyż. Organizatorzy pragną w ten symboliczny sposób podziękować ludziom wielkiego serca za ich dar – bezinteresowne oddawanie krwi dla drugiego człowieka.

14 czerwca na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Krwiodawcy. To doskonała okazja, by podziękować wszystkim, którzy dzieląc się bezcenną cząstką siebie, systematycznie ratują ludzkie zdrowie i życie. Od początku swej historii impreza gości na stanicy harcerskiej na Szałe. Biletem wstępu była aktualna legitymacja dawcy krwi.

Organizatorzy zadbali o to, by nikt spośród przybyłych nie mógł się nudzić, a czas spędzony na stanicy wypełnił aktywny wypoczynek. Był więc tradycyjny turniej zręcznościowy, wymagający wykazania się zwinnością, szybkością i celnością, było strzelanie z wiatrówki, czy też wchodzenie na układane własnoręcznie skrzynki. Pasjonaci militariów mieli możliwość zapoznania się z militariami, replikami wyposażenia i broni będącej obecnie na wyposażeniu wielu armii. Dla dzieci dodatkowo przygotowano różnorodne gry i zabawy.

Chociaż pogoda w tym roku była kapryśna, w festynie wzięło udział blisko 350 osób. Poza rywalizacją sportową organizatorzy zapewnili także ciepły bigos z kiełbasą oraz ciasto i napoje, a dla osób nie posiadających własnego środka transportu bezpłatny przejazd na miejsce festynu oraz powrót specjalnym autobusem KLA, obsługiwanym przez krwiodawców działających w tamtejszym klubie HDK PCK.

Na zakończenie podsumowano zmagania sprawnościowe. W rywalizacji krwiodawców w turnieju zręcznościowym o Puchar Dyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu Krzysztofa Korzeniowskiego zwyciężył Łukasz Królak z Klubu HDK PCK przy ZR PCK. Tuż za nim uplasowali się Dawid Błaszczyk, Jan Kłosiński i Mariusz Grzeszkiewicz. Oddzielną klasyfikację przygotowano dla dzieci i tutaj pierwsze miejsce zajęli Kamil Pawlak i Mateusz Grzeszkiewicz. Rywalizację strzelecką wygrali natomiast Agnieszka Królak, Sebastian Król oraz Adam Kubasik.

Imprezę przygotował Zarząd Rejonowy PCK oraz Rejonowa Rada Honorowego Krwiodawstwa PCK w Kaliszu wspólnie z wszystkimi działającymi w naszym mieście klubami HDK PCK w ramach realizacji zadania „Promocja honorowego krwiodawstwa w społeczności lokalnej” dofinansowanego z budżetu Miasta Kalisza. Organizatorów wsparło również liczne grono partnerów i sponsorów.

Janusz Sibiński, fot. autor

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/