Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 02 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Paulina, Rafał

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Rolnicy szykują się do wielkiego protestu. „Cała Polska stanie”

Rolnicy skupieni wokół Agrounii przygotowują wielki ogólnopolski strajk. Jego termin wyznaczono na środę, 7 października na 10:00. W tym czasie gospodarze wyjadą na drogi krajowe i wojewódzkie. W ten sposób chcą pokazać swój sprzeciw wobec tzw. piątki dla zwierząt i nieudolności państwa w walce z ASF.

Hasło protestu to „Cała Polska stanie. Dzisiaj my, jutro Wy”. Na 7 października Agrounia planuje blokady dróg w całym kraju. Gospodarze na profilach społecznościowych organizacji zwołują się na protesty w poszczególnych miejscowościach. - Prosimy o kontakt osoby, które potrzebują więcej informacji i chcą się zaangażować – można przeczytać na profilach Agrounia i Agrounia Wielkopolska.

Wiadomo, że do protestu dołączają rolnicy z powiatu kaliskiego, ostrowskiego czy pleszewskiego.

- Spotykamy się w środę 7 października o godzinie 10:00 naprzeciwko salonu Mercedes-Benz w Ociążu - zajazd Osada. Protest będzie polegał na przejeździe kolumny ciągników, a może i nawet na blokadzie drogi DK 25 Kalisz-Ostrów – informuje nas Mateusz Kacperkiewicz, działacz Agrounii.

W niektórych częściach Polski rolnicy zamierzają wylać na drogę obornik. U nas takie „atrakcje” nie są przewidywane, ale jak przekazują nam szykujący się do strajku rolnicy – jeśli nie osiągną swojego celu – protesty powrócą ze zdwojoną siłą i wtedy gnojowicy czy obornika "nie będą żałować".

- Najbliższa środa to taka rozgrzewka - 13 października wszyscy ruszamy w stronę Warszawy – pisze nam Mateusz Kacperkiewicz.

Rolnicy sprzeciwiają się procedowanej ustawie o ochronie zwierząt, tzw. piątce dla zwierząt. Zakłada ona m.in. zakaz uboju rytualnego na eksport czy zakaz chowu zwierząt na futra. Kolejny raz chcą także pokazać swoje niezadowolenie wobec, ich zdaniem nieudolnej, walki rządu z Afrykańskim Pomorem Świń.

 - Miejcie świadomość, że nie chodzi tylko i wyłącznie o jedną ustawę, nie chodzi tylko o „piątkę dla zwierząt”. Ta ustawa wyznacza kierunek rządu, który wybrał Jarosław Kaczyński. Jest to kierunek antyrolniczy, antyspołeczny i jesteśmy już pewni, że jest to kierunek ANTYPOLSKI! Oni jawnie przeciwstawili się narodowi, który ich wybrał – mówi Michał Kołodziejczak, lider Agrounii.

AG, fot. archiwum

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/