Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 26 październik 2021 Godzina:
imieniny: Lubomira, Lutosław

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Rozpędzony motocyklista stracił prawo jazdy na trzy miesiące

O 73 km/h przekroczył prędkość w terenie zabudowanym 27-letni motocyklista. Drogówka zatrzymała kierowcę na krajowej „12”. Stracił prawo jazdy, a zarobił mandat karny i 10 punktów.

Motocyklista wpadł podczas kontroli prowadzonych w miniony weekend. – Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zauważyli motocyklistę, który poruszał się z dużą prędkością. Pomiar wykazał, że rozpędzony jednoślad jechał z prędkością 123 km/h w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do „pięćdziesiątki” – mówi mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. - Kierowca został zatrzymany do kontroli drogowej. Okazało się, że to 27-letni mieszkaniec Kalisza. Policjanci, w związku rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym aż o 73 km/h, nałożyli na motocyklistę mandat karny. W związku z wykroczeniem na jego konto wpłynęło również 10 punktów karnych.

Zgodnie z przepisami, podmioty uprawnione do kontroli ruchu drogowego informują właściwego starostę o każdym ujawnionym przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h). Na podstawie tej informacji starosta wydaje decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy, nadając jej rygor natychmiastowej wykonalności oraz zobowiązuje kierowcę do zwrotu prawa jazdy, o ile dokument ten nie został wcześniej zatrzymany podczas kontroli drogowej.

Istotne jest, iż 3-miesięczny okres, na jaki zatrzymywane będzie prawo jazdy, zacznie biec od daty jego faktycznego zatrzymania przez policjanta, a jeżeli czynność ta nie miała miejsca, dopiero od momentu jego zwrotu do właściwego organu – starosty.

MIK, fot. pixabay.com

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/