Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 09 maj 2021 Godzina:
imieniny: Karena, Beatus

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Roztrąbili Kalisz! ZDJĘCIA i WIDEO

Około 400 młodych muzyków wzięło udział w koncercie finałowym Letniej Akademii Instrumentów Dętych i Blaszanych plus. Dźwięki trąbek, tub, puzonów czy saksofonów przyciągnęły na Główny Rynek wielu mieszkańców.

Pogoda dopisała. O 16:00 około 400 uczestników warsztatów Letniej Akademii Instrumentów Dętych i Blaszanych, zorganizowanych w Kaliszu po raz drugi, rozpoczęli finałowy koncert, wieńczący tydzień zajęć. Dzieci i młodzież zaprezentowała publiczności nie tylko dzieła klasyków, ale i aranżacje współczesnych utworów.

Od minionej niedzieli kaliszanie mają okazję spotykać na swej drodze trębaczy, puzonistów i innych orkiestrowych muzyków. Kalisz po raz drugi bowiem jest gospodarzem dużego wydarzenia ze świata muzycznego: XI Letniej Akademii Instrumentów Dętych i Blaszanych +. - Śmiało możemy powiedzieć, że jest to jedyna tego typu impreza w Europie, podkreślam - nie tylko w Polsce ale i Europie – mówi Maria Pawelec, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. H. Melcera w Kaliszu, organizator wydarzenia.

Letnia Akademia to tygodniowy cykl zajęć warsztatowych dla wszystkich klas instrumentów dętych blaszanych (trąbka, waltornia, puzon, eufonium, tuba). W tegorocznej edycji rodzina Akademii powiększyła się o instrumentalistów grających na saksofonach, perkusji oraz rogach myśliwskich. Dodatkowo na warsztaty zaproszono orkiestry dęte. Każdego dnia prowadzono zajęcia indywidualne z czynnymi uczestnikami przez wybitnych polskich i zagranicznych pedagogów. A dla artystów nie ma lepszego testu niż wystąpienie przed publicznością, dlatego harmonogram Letniej Akademii obfitował w wiele koncertów, również tych spontanicznych – młodzież grała przy fontannie, przy Ratuszu czy przechadzając się po centrum miasta.

AG, fot. i wideo: autor

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/