Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Paulina, Broniwoj

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Rusza Klub Wystąpień Publicznych

Jeśli ludzie nie widzą powietrza, to czy ryby nie widzą wody? Jak skomentujesz tezę, że kiedyś młodzież była lepsza? To przykładowe tematy, przy których młodzi ludzie, gimnazjaliści i licealiści będą uczyć się sztuki debatowania i publicznego prezentowania swojego zdania. W Kaliszu rusza bowiem Klub Wystąpień Publicznych. Pierwsze otwarte spotkanie już w ten piątek, 3 lutego.

Umiejętność wystąpień publicznych przydaje się nie tylko w szkole czy pracy, ale również w życiu prywatnym. Np. gdy rozmawiamy z rówieśnikami, przedstawiamy swoje racje, prowadzimy videobloga czy negocjujemy z rodzicami – przekonują autorzy inicjatywy. Jak poprawnie i płynnie przedstawiać na forum swoje zdanie? Jak szukać i formułować argumenty? Tego gimnazjaliści i licealiści mogą nauczyć się, biorąc udział w spotkaniach Klubu Wystąpień Publicznych. - Jeżeli chcesz poznać zasady dobrych wystąpień, poćwiczyć w przyjaznej, luźnej atmosferze pod okiem zaproszonych gości, zobaczyć jak to robią inni, podzielić się swoimi uwagami - PRZYJDŹ! Żaden temat nie jest nam obcy. Rozmawiamy o wszystkim - o rzeczach poważnych i zabawnych, trudnych i lekkich. Ćwiczymy wystąpienia przygotowane jak i spontaniczne, krótkie i dłuższe. Przygotowujemy się do debat oksfordzkich. Dodatkowo oswajamy się z mikrofonem, kamerą i publicznością. Każdy mówca otrzymuje cenne uwagi na temat mocnych stron swojej wypowiedzi jak i tego co warto poprawić. Nawzajem motywujemy się do ciągłej pracy i rozwoju –zachęcają organizatorzy.

Nawet osoby nieśmiałe, które nie chcą występować publicznie, mogą brać czynny udział w spotkaniach, kontrolując czas wystąpień, poprawność gramatyczną czy podsuwając cenne argumenty.Klub Wystąpień Publicznych to również doskonała okazja do nawiązania nowych znajomości i poznania wielu ciekawych osób.

Spotkania Klubu Wystąpień Publicznych są realizowane w oparciu o scenariusz i zasady TOASTMASTER INTERNATONAL, organizacji, która jest liderem w zakresie wystąpień publicznych i kształtowania postaw liderskich. Współpracujemy z Klubem Wystąpień Publicznych z Warszawy prowadzonym przez Young Talent Management - współorganizatorów debat oksfordzkich na Uniwersytecie Warszawskim.

Organizatorem Klubu Wystąpień Publicznych są Stowarzyszenie Akademia Inicjatyw Edukacyjnych KOMPAS oraz Zespół Szkół nr 10 w Kaliszu.

Pierwsze spotkanie:

PWSZ KALISZ Nowy Świat 4A Collegium Novum, Sala Błękitna

Piątek 03.02.2017 godz. 11:00-14:00

Partnerem medialnym Klubu są faktykaliskie.pl i Magazyn Miejski

AG za organizator

 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/