Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Justyna, Lambert

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Rusza remont „Gołębnika” ZDJĘCIA

- Chcę pozostawić po sobie w mieście jakiś ślad, dlatego zainwestował właśnie w ten budynek – mówi Dariusz Hepert, nowy właściciel „Gołębnika” przy ul. Górnośląskiej. W czwartek symbolicznie zainaugurowano początek prac remontowych zabytkowej kamienicy. Głównym wykonawcą będzie firma budowlana Antczak, a inwestycja ma być gotowa za niespełna rok.

Dariusz Hepert, właściciel i Marek Antczak, wykonawca

Dariusz Hepert jest wnukiem pierwszego powojennego wiceprezydenta Kalisza Józefa Heperta. To on po wojnie walczył o opiekę socjalną dla mieszkańców miasta, a po dziesięciu latach został dyrektorem kaliskich wodociągów. To on otwierał miejskie studnie głębinowe, z których miasto korzysta po dziś dzień. Tak przysporzył się miastu Józef, a teraz w historii miasta chce się zapisać jego wnuk Dariusz. – Na pewno nie będę w stanie nigdy mu dorównać, ale myślę że kupując ten budynek i doprowadzając go do stanu świetności i dodatkowo rozwijać o nowe rozwiązania przyciągające oko, będę potrafił zostawić po sobie jakiś ślad – powiedział nam Dariusz Hepert.

W przyszłym tygodniu zostanie przygotowany plac budowy i do „Gołębnika” wkroczą pracownicy firmy „Antczak”, głównego wykonawcy projektu. Nowy „Gołębnik” został tak zaprojektowany, aby był bardzo elastyczny pod kątem docelowych odbiorców. Nie będzie w nim ścian nośnych ani klatek schodowych, które będą umieszczone na zewnątrz. Każde pomieszczenie będzie można dowolnie konfigurować. – Nie chcę zdradzać, co może tutaj powstać, ponieważ rozmawiam z kilkoma podmiotami, cały czas szukamy potencjalnych najemców – tłumaczył Hepert.

„Gołębnik” ma być reprezentacyjnym budynkiem, z którego kaliszanie mają być dumni. W czwartek, 30 czerwca symboliczny początek budowy zapoczątkowali, wbiciem szpadli w ziemię, właściciel budynku Dariusz Hepert i Marek Antczak, którego firma będzie głównym wykonawcą prac. Koszt inwestycji to około 4 mln złotych. Inwestor uspokaja przy tym okolicznych mieszkańców: z tego terenu znikną jedynie te drzewa, które zagrażają budynkowi. Wielkiej wycinki okazałych drzew nie będzie, a po remoncie kamienicy będą nowe nasadzenia kolejnych roślin.  Koniec prac zaplanowano na maj 2017 roku.

Tak "Gołebnik" wygląda teraz

Kilka lat temu kamienicę częściowo strawił pożar. Od tego czasu, po wykwaterowaniu lokatorów, stoi pusta; miejsce to upodobały sobie gołębie, stąd dom zaczął być nazywany „Gołębnikiem”. Budynek pochodzi z okresu międzywojennego, wpisany jest do rejestru zabytków. Pod młotek szedł czterokrotnie: trzy razy za 620 tys. zł – bez efektu - i w końcu za 311 tys. zł; wówczas kupiła go firma HEDKOM założona w Kaliszu przez Dariusza Heperta i Marcina Kozłowskiego, na co dzień działająca w branży informatycznej i konsultingowej.

A tak będzie wyglądał za rok

MG, MIK, autor, arch.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/