Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 23 kwiecień 2021 Godzina:
imieniny: Helena, Jerzy

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Ruszyły zapisy na pielgrzymkę

379. Piesza Pielgrzymka z Kalisza na Jasną Górę zbliża się wielkimi krokami. Organizatorzy i poszczególne parafie zachęcają swoich wiernych, aby nie zwlekali z zapisami. Zwłaszcza, że w tym roku te ruszyły dużo później niż zwykle.

Organizatorzy pielgrzymki dopinają ostatnie szczegóły, a większość parafii dopiero w poniedziałek zaczęła zapisywać wiernych. W tym roku później niż zwykle ze względu na Światowe Dni Młodzieży. - Chciałbym wszystkich zachęcić do tego, że jeśli wiedzą, że pójdą, aby już się zapisywali, bo to pomaga nam w organizacji. Przynajmniej tej technicznej. Wiemy ile osób pójdzie, możemy pewne rzeczy przygotować, dlatego wszystkich serdecznie zachęcam do wcześniejszego zapisywania się –  mówi ks. Rafał Kopis, kierownik pielgrzymki.

W ubiegłym roku z całej diecezji kaliskiej w drogę na Jasną Górę ruszyło ponad 2 300 osób. Organizatorzy mają nadzieję, że w tym roku frekwencja będzie lepsza. - Zachęcam wszystkich, aby słuchając słów papieża, który wzywa do bycia odważnym. Jeśli się ktoś boi, to niech się nie boi. Niech podejmie to wyzwanie, pójdzie z nami, aby w tej drodze od Józefa do Maryi i od Maryi do Józefa wyznać swoją wiarę, stać się odważnym apostołem miłosierdzia Bożego – dodaje ks. Rafał Kopis.

Informacje dotyczące pielgrzymki można znaleźć w każdej parafii. Z Kalisza na Jasną Górę wędrować będzie 10 grup, a z całej diecezji będzie ich 25. Z Kalisza pątnicy tradycyjnie wyjdą 9 sierpnia, zaraz po mszach świętych, które odbywać się będą w poszczególnych parafiach. Grupy promieniste z regionu wyruszają kilka dni wcześniej. Wszyscy pątnicy z naszej diecezji spotkają się w Kłobucku, odtąd będą już wędrować razem, żeby 13 sierpnia wejść na Jasną Górę. W tym roku hasło pielgrzymki to „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”.

ESA, fot. archiwum

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/