Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 18 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Leonia, Efrem

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Salvador Dali i jego obrazy. Takiej wystawy w Kaliszu jeszcze nie było!

Takiej wystawy w Kaliszu jeszcze nie było. W czerwcu do naszego miasta przyjadą obrazy Salvadora Dalego. Niezwykła ekspozycja wpisuje się w tegoroczne obchody Dni Miasta, a w jej otwarciu wezmą udział przedstawiciele miasta Figueres, w którym urodził się jeden z najwybitniejszych przedstawicieli surrealizmu.

Prac będzie 70. Przyjadą do nas z Muzeum Magicznego Realizmu w Wiśle, gdzie obecnie można oglądać dzieła Hiszpana. Kalisz będzie czwartym miastem w Polsce, które odwiedzi ekspozycja. – Tak dużej wystawy tak znakomitego artysty nie robi się po to, by pokazać ją jednorazowo – wyjaśnia Piotr Bigora, dyrektor Ośrodka Kultury Plastycznej Wieża Ciśnień, który obrazy sprowadza do naszego miasta.

„Płonącej żyrafy” czy „Trwałości pamięci”, czyli najpopularniejszych dzieł katalońskiego surrealisty nie zobaczymy, ale z pewnością warto wybrać się do sali sesyjnej ratusza, gdzie wystawa będzie prezentowana. - Będą ilustracje do „Boskiej Komedii” Dantego. To czarno-białe prace, nie wiem, czy to było gdzieś w Polsce już pokazywane – zachęca Piotr Bigora. - To będą prace na papierze w różnych wymiarach, najmniejsze od 30 do 40 centymetrów po największe mierzące od 100 do 130 centymetrów. Ja jestem ciekawy, jak będzie wyglądać „Ostatnia wieczerza” w jego interpretacji albo inne obrazy czasami przewrotnie zatytułowane.

Wernisaż wystawy zaplanowano na  8 czerwca na godzinę 13.00. Dzieła Salvadora Dalego będzie można w Kaliszu oglądać codziennie do 25 czerwca.

W dni powszednie 10.00-18.00

W soboty 10.00 – 14.00, w Noc Kultury 09.06.2018: 10.00 -14.00 i 19.00-23.00

W niedziele 14.00-18.00

AW, zdjęcie autor

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/