Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 11 maj 2021 Godzina:
imieniny: Ignacja, Lutogniew

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Seniorzy rządzą Kaliszem ZDJĘCIA

Dziś po południu ruszyła pierwsza edycja Kaliskiej Senioriady. Jej bohaterowie odebrali z rąk prezydenta klucze do miasta. Swoje rządy w ratuszu rozpoczną jutro rano, a dziś bawili się na dyskotece w DPS prowadzonej przez DJ Wikę.

Odebrawszy klucze do miasta z rąk Grzegorza Sapińskiego seniorzy wyruszyli spod ratusza w stronę Domu Pomocy Społecznej. Na tych, którzy nie mieli sił na pieszą wędrówkę ulicami miasta, czekały autobusy, które dowiozły ich do placówki przy ulicy Winiarskiej. Na placu przy DPS ustawiono namiot z estradą, parkietem do tańca i biesiadnymi stołami. Dookoła usytuowano nie tylko stoiska z owocami, słodyczami i potrawami grillowymi, ale także tymczasowe ekspozycje prac plastycznych wykonanych między innymi przez studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

W towarzystwie dyrektor Domu Pomocy Społecznej Haliny Szalskiej wszystkich zebranych przywitał Prezydent Miasta, życząc dobrej zabawy. Ledwie zabrzmiały pierwsze dźwięki muzyki, a parkiet zapełnił się tańczącymi seniorami. Niewątpliwą gwiazdą wieczoru była Wirginia Szmyt – niezwykle popularna działaczka społeczna, walcząca o jakość życia seniorów. Najprawdopodobniej najstarsza didżejka na świecie, bo wkrótce skończy 80 lat, znana jako DJ Wika, występuje w Polsce i za granicą, zarówno na kameralnych imprezach, jak na wielotysięcznych eventach. „Mówią o mnie najstarsza didżejka i wcale się tym nie przejmuję. Zresztą nie kryję się ze swym wiekiem i uważam, że nikt tego nie powinien robić. Jako DJ nie ścigam się z młodymi, ale uczę się od nich. Owszem, zyskałam sporą popularność, ale jest ona dla mnie o tyle ważna, że pozwala mi na pomaganie seniorom. Najbardziej cieszy mnie to, że od kilku lat nie tylko w Warszawie organizuję Parady Seniorów, sprawiam, że są widoczni. Poprzez rozmaite akcje, spotkania, imprezy coraz więcej starszych osób uzmysławia sobie, że nie muszą być doniczką w oknie czy siedzieć w kruchcie. Powinni być aktywni i jak najdłużej korzystać z życia” – mówiła Szmyt.

Jutro rano seniorzy rozpoczną swe symboliczne rządy w ratuszu i wezmą udział w Sesji Rady Miasta. Po południu spotkają się z wiceprezydentem, a wieczorem będą się bawić wspólnie na balu, w ramach którego odbędzie się także pokaz mody oraz wybory Miss i Mistera Seniorów. Na sobotnie popołudnie w Hali Arena Kalisz zaplanowano akcję „Zdrowy Kalisz – od juniora do seniora” z bezpłatnymi szczepieniami i badaniami.

R. Kuciński, zdjęcia autor

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/