Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 październik 2021 Godzina:
imieniny: Kleopatra, Jan

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Siedzisz w domu? Graj i wygraj zieloną szkołę dla swojej klasy

Przerwę od szkoły warto wykorzystać na udział w grze edukacyjnej. Urząd Transportu Kolejowego postanowił wydłużyć termin konkursu w grze na smartfony „Kolejowe ABC”, cieszącej się dużą popularnością wśród najmłodszych. To idealny moment na zdobycie ekstra punktów dla swojej klasy i nauki przez zabawę. Zwycięzcy pojadą na zieloną szkołę w Bieszczady, gdzie czekają na nich lekcje dotyczące bezpieczeństwa kolejowego i rozmaite atrakcje turystyczne.

Konkurs „Kolejowe ABC – czas na przygodę” jest przeznaczony dla klas IV-VI z całej Polski. Każdy uczeń chętny do wzięcia udziału w rywalizacji, zakłada profil i gra indywidualnie — bez wychodzenia z domu. Do tego celu wystarczy pobrać bezpłatną grę „Kolejowe ABC” ze sklepu App Store (dla systemu iOS) oraz z Google Play (dla systemu Android) i dokonać prawidłowej rejestracji. Uczniowie mogą konkurować w grze „Kolejowe ABC” do końca marca.  Zebrane punkty wpływają na wynik końcowy a także pozycję w rankingu całej klasy. Wygrywa ta klasa, która zdobędzie największą liczbę punktów.

Edukacyjne nagrody dla zwycięzców

Nagrodą główną w konkursie jest wyjazd na pięciodniową zieloną szkołę w Bieszczady. Uczniowie będą mieli okazję do poznania geografii regionu i zdobycia wiedzy na temat bezpieczeństwa kolejowego. W trakcie wycieczki odbędą się interaktywne lekcje „Kolejowe ABC”, ciekawe gry i zabawy edukacyjne. Zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca także zostaną nagrodzeni. Przygotowano dla nich specjalne pakiety zawierające m.in. odblaski i książki edukacyjne.

Więcej o grze „Kolejowe ABC”

Gra oparta jest na fabule związanej z bezpieczeństwem kolejowym. Każdy gracz wybiera swoją postać i rusza w drogę pociągiem. Po drodze zdobywa przedmioty związane z podróżowaniem koleją. Wszystkie zebrane rzeczy zasilają konto z punktami. Gracze otrzymują także zadania specjalne i podejmują decyzje istotne dla bezpieczeństwa podróży. Grę można ukończyć na różnych poziomach trudności.

Regulamin aplikacji dostępny jest na stronie www.kolejoweabc.pl w zakładce Konkursy.

Aplikacja powstała w ramach projektu „Kampania Kolejowe ABC” realizowanego przez Urząd Transportu Kolejowego. Kampania jest współfinansowana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

AW, Paulina Piróg, UTK

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/