Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 27 październik 2021 Godzina:
imieniny: Sabina, Florencjusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Skromny bohater. Funkcjonariusz ostrowskiego aresztu pomógł potrąconej 16-latce

W drodze do pracy natknął się na dramatycznie wyglądający wypadek drogowy. Natychmiast ruszył z pomocą potrąconej przez auto dziewczynie. Wezwał pogotowie ratunkowe, zadzwonił do szkoły i ustalił numer telefonu do rodziców 16-latki. Po wszystkim, jak gdyby nigdy nic, kpt. Dawid Zaradny z ostrowskiego Aresztu Śledczego udał się do swoich obowiązków służbowych. Nikomu o niczym nie powiedział.

W drodze do służby

Szósty dzień września na długo zapisze się w pamięci kpt. Dawida Zaradnego. W centrum Ostrowa Wielkopolskiego, na skrzyżowaniu ulicy Księdza Jana Kompałły i alei Powstańców Wielkopolskich doszło do potrącenia na przejściu dla pieszych 16-letniej dziewczyny.

Na zdarzenie natknął się funkcjonariusz ostrowskiego aresztu, który akurat był w drodze do pracy - jak się później okazało znalazł się we właściwym miejscu, o właściwym czasie.

Nie zastanawiał się nawet przez chwilę, po prostu zaczął działać. Zatrzymał samochód i szybko udał się do poszkodowanej dziewczyny – informuje plut. Krzysztof Dutkiewicz z Aresztu Śledczego w Ostrowie Wielkopolskim. - Funkcjonariusz relacjonuje, że zdarzenie wyglądało iście przerażająco. Jak się jednak okazało 16-latka przeżyła mimo mocnych obrażeń: ręka i noga ułożone były w nienaturalnej pozycji, a z okolicy głowy zaobserwował spore krwawienie. Na szczęście dziewczyna zachowała przytomność i wykonywała polecenia, a ze względu na złamania nie przemieszczał jej w inne miejsce.

Zorganizował cała akcję ratunkową

Funkcjonariusz próbował zatamować krwawienie środkami, które miał pod ręką - w tym przypadku była to bluza. Starał się także uspokoić sprawcę tego zdarzenia, zatrzymał przejeżdżający samochód, a jego pasażerów zaangażował w kierowanie ruchem. Zawiadomił służby medyczne i stale monitorując czynności życiowe dziewczyny, zadzwonił do szkoły i poprosił o numer telefonu do jej rodziców.

Fot. ostrow24.tv

Nikomu nic nie powiedział

Gdy już pomógł służbom ratunkowym przenieść poszkodowaną do auta, po prostu udał się do pracy. Nikomu nic nie mówiąc, jak gdyby nic się nie wydarzyło, przeszedł do wykonywania swoich czynności służbowych – dodaje plut. Krzysztof Dutkiewicz.

O zdarzeniu po kilku godzinach dowiedział się od księgowej dyrektor ostrowskiego aresztu mjr Waldemar Zaremba. Kapitan poinformował bowiem swoją przełożoną, dlaczego spóźnił się do służby.

Sam ma nastoletnią córkę

Kpt. Dawid Zaradny funkcjonariuszem Aresztu Śledczego w Ostrowie Wielkopolskim jest od 2004 roku. Jak mówią koledzy jest szczęśliwym mężem i odpowiedzialnym rodzicem.

Warto nadmienić, że jedna z jego córek jest w podobnym wieku co poszkodowana dziewczyna, a to zdecydowanie wpływa na wyobraźnię – dodaje plut. Krzysztof Dutkiewicz

Opr. MIK, fot. por. Michał Łuczkanin

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/