Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 06 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Nikola, Jarogniew

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Ślubowali i przyjęli akty mianowania. Nowi kandydaci na funkcjonariuszy Służby Więziennej ZDJĘCIA

To dopiero trzeci rocznik, ale chętnych, by kształcić się w tej szkole nie brakuje. Mowa o Szkole Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości, która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem, z czego bardzo cieszą się władze uczelni. 1 września odbyła się tradycyjna uroczystość przed rozpoczęciem roku akademickiego. 50 absolwentów szkół średnich przyjęło ślubowanie i otrzymało akty mianowania na funkcjonariuszy Służby Więziennej. To jednak dopiero początek, bo przed nimi jeszcze kurs przygotowawczy. Jedno jest jednak pewne – te osoby będą w przyszłości tworzyć więzienny personel i działać w służbowych jednostkach.

50 ambitnych, młodych ludzi, chłopcy i dziewczęta. Są dopiero na początku dorosłego życia, ale już wiedzą, że swoją przyszłość chcą wiązać z mundurem i więziennictwem. 1 września w Kampusie Mundurowym Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości w Szczypiornie odbyło się uroczyste ślubowanie i mianowanie na funkcjonariuszy Służby Więziennej, kandydatów na studia stacjonarne pierwszego stopnia na kierunku Penitencjarystyka. W uroczystości uczestniczyły władze uczelni, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, mundurowych i duchowieństwa.

To służba wymagająca, której zadaniem jest wykonywanie bardzo ważnego obszaru penitencjarnego w naszym państwie. Jestem przekonany, że trafiliście w dobre miejsce. Przygotowujemy was, żebyście za 5 lat zaczęli służbę w jednostkach penitencjarnych – powiedział podczas wydarzenia gen. dr. Marcin Strzelec, Rektor Komendant Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości.

Przyszłych studentów powitał także prezydent Kalisza, Krystian Kinastowski. Włodarz nie ukrywał, że cieszy go tak duże zainteresowanie kaliską uczelnią. Życzył przyszłym studentom samych sukcesów, ale również dla tych, którzy pochodzą z innych miast, możliwości poznania Kalisza, nie tylko w sferze edukacyjnej.

Chciałem jako gospodarz miasta powitać was w gronie społeczności akademickiej. Mam nadzieję, że oprócz ciężkiej nauki, pozyskiwania kwalifikacji będziecie mieć również czas na to, żeby spędzić ten najfajniejszy okres w swoim życiu, ten okres studencki – powiedział Krystian Kinastowski

Program edukacyjny uczelni i możliwości, jakie stwarza placówka sprawiają, że wśród kandydatów pojawiają się osoby z całej Polski. Dla wielu nie będzie to tylko miejsce studiowania, ale także nowe miejsce do życia.

Jest to bardzo dobra opcja, bo jest to praca w mundurze, szybka emerytura, dobra płaca – powiedział nam jeden z kandydatów z małej miejscowości w Podlaskiem.

Zawsze chciałam iść do munduru, przeczytałam o tej szkole i od razu mnie zafascynowała – zdradziła mieszkanka Bydgoszczy.

Przekonała mnie gwarancja zatrudnienia, to, że stopień za służbę wlicza się jako okres pracy. Bardzo dużo jest plusów, sam nawet ten akademik – dodał chłopak z Suwałk.

Szkoła z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. To jedyna taka placówka w Polsce, ponieważ podczas studiów młodzież realizuje służbę kandydacką.  

Trzeba przyznać, że z roku na rok zainteresowanie jest coraz większe. W tym roku przyjęliśmy 50 studentów na kierunku penitencjarystyka. To właśnie ci studenci, którzy złożyli ślubowanie i stali się z dniem dzisiejszym funkcjonariuszami służby więziennej. Następnie po kurskie przygotowawczym i po zdanym egzaminie, 1 października zostaną studentami naszej uczelni – poinformowała mjr Ewa Saganowska, rzecznik prasowy Kampusu Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości

Studia stacjonarne I stopnia w służbie kandydackiej będą kończyły się egzaminem licencjackim i możliwością przystąpienia do egzaminu na pierwszy stopień w korpusie chorążych. Absolwenci otrzymają dyplom – tytuł licencjata oraz akt nadania stopnia młodszego chorążego Służby Więziennej.

JF, fot. JF

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/