Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 13 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Lubomira, Chociemir

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Spotkanie autorskie Izabeli Fietkiewicz-Paszek w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu

Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu zaprasza 23 tycznia na spotkanie autorskie Izabeli Fietkiewicz-Paszek „Próby wyjścia – czyli jak przepisać obrazy”. Początek o godz. 18.00, wstęp wolny.

Gościem Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu będzie poetka, redaktorka i animatorka kultury Izabela Fietkiewicz-Paszek. Autorka kilkuset publikacji prasowych (głównie wierszy i recenzji), m.in. w Akcencie, eleWatorze, we Frazie, w Migotaniach, Toposie czy Odrze. Redaktorka i autorka wstępów do kilkudziesięciu publikacji książkowych. Kilka lat prowadziła stałą rubrykę felietonów w kwartalniku Migotania, od 2012 r. współpracuje z kwartalnikiem eleWator. Współzałożycielka Stowarzyszenia Promocji Sztuki Łyżka Mleka i projektu muzycznego Rozmark Café, współorganizatorka Ogólnopolskiego Festiwalu Poetyckiego im. Wandy Karczewskiej, odbywającego się w Kaliszu od 2011. Moderowała kilkadziesiąt spotkań autorskich. Jurorka konkursów literackich. Dwukrotnie nominowana w Ogólnopolskim Konkursie na Autorską Książkę Literacką w Świdnicy (2007 i 2010). Laureatka II nagrody VII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Złoty Środek Poezji” 2011 na najlepszy poetycki debiut roku 2010 za tom Portret niesymetryczny. Dwukrotna laureatka Nagrody Prezydenta Miasta Kalisza w dziedzinie upowszechniania kultury (2011, 2016), stypendystka ZAIKS-u (2016) i Marszałka Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury (2017). Ostatnio wyróżniona 2. nagrodą w Konkursie Literackim Miasta Gdańska im. Bolesława Faca za projekt książki Echolokacje.

Czwartkowy wieczór będzie skupiał się wokół tomu tekstów pt. Próby wyjścia (Zaułek Wydawniczy Pomyłka, Szczecin 2011). Rozmowa, którą z autorką przeprowadzi Hubert Michalak, będzie próbą zmierzenia się z tym, w jaki sposób odwzorowuje się w naszej wrażliwości w kontaktach ze sztuką. To będzie spotkanie o podejmowanym wysiłku samopoznania, „niedopowiedzeniu czy niedomalowaniu na pograniczu sztuk” – jak pisze Karol Maliszewski autor przedmowy do „Prób wyjścia”.

Spotkanie odbędzie się o godz. 18:00 w czwartek, 23 stycznia w siedzibie Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu, pl. Św. Józefa 5. Wstęp wolny.

MIK, fot. org. 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/