Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 19 październik 2021 Godzina:
imieniny: Fryda, Izaak

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

„Spotkanie z lasem" w Gołuchowie ZDJĘCIA

Leśne pokazy, konkursy i zabawy zdominowały „Spotkanie z lasem" w Gołuchowie. Uczestników podjął 7 czerwca Ośrodek Kultury Leśnej. Była to już XV edycja imprezy.

Dzieci, młodzież, a także dorośli obserwowali m.in. proces drążenia barci, wspinaczkę bartnika na drzewo oraz pracę pilarzy. Próbowali sił w tworzeniu leśnych ozdób, rzucie szyszką do celu i wielu innych warsztatach przygotowanych na ten dzień. - Chętni do brudzenia rąk własnoręcznie lepili garnki i formowali wazony na kole garncarskim, a ciekawi nowych smaków próbowali specjałów z drewnianej wędzarni. Dużym zainteresowaniem cieszyło się czerpanie papieru, malowanie na szkle, układanie drewnianych klocków oraz zdobienie płóciennych toreb motywami leśnych zwierząt - inormuje Alicja Antonowicz, kierownik Działu Edukacji i Informacji OKL. - Ci, którzy popisali się wiedzą leśną mieli szansę zdobyć upominki. Na scenie młodzi artyści z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gołuchowie oraz III Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu zaprezentowali się w występach wokalnych i instrumentalnych.

Podczas festynu nagrodzono laureatów konkursu plastycznego „Las nam darzy…" oraz konkursu na wykonanie mapy mentalnej „Leśne gatunki chronione", zorganizowanego z okazji tegorocznego Dnia Ziemi. W samo południe natomiast podsumowano ekologiczną aktywność młodzieży gimnazjalnej. 22 uczniów otrzymało odznaki „Honorowego Opiekuna Miejsc Przyrodniczo-Cennych Gołuchowa". Dla kolejnych 80 przygotowano certyfikaty, które uprawniają do ubiegania się o odznakę w kolejnej edycji.


Słowa ekologicznego przesłania skierowali do zgromadzonych Andrzej Grzyb, poseł do Parlamentu Europejskiego oraz Anna Narewska, dyrektor III LO w Kaliszu. Za prośrodowiskową aktywność dziękował uczniom Benedykt Roźmiarek, dyrektor Ośrodka Kultury Leśnej. W tej części programu ogłoszono wyniki rajdu „Pod drzewami" przygotowanego przez Szkołę Podstawową nr 3 w Kaliszu, który w godzinach przedpołudniowych przebiegał na terenie parku-arboretum, Eko-konkursu realizowanego przez tą samą placówkę szkolną oraz quizu zorganizowanego przez III LO w Kaliszu.

W dniu festynu wystawy w  Muzeum Leśnictwa można było zwiedzać nieodpłatnie.

MIK, fot. OKL

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/