Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 kwiecień 2021 Godzina:
imieniny: Innocenta, Innocenty

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Szkoła Reportażu w Kaliszu

Jak zbierać materiały, korzystać z archiwów i rozmawiać z ludźmi? Warsztatowi reporterskiemu poświęcone będą bezpłatne zajęcia w Szkole Reportażu, które 22 i 30 października przeprowadzone zostaną w Kaliszu. Organizatorzy zachęcają do udziału wszystkich, którzy chcą szlifować swoje umiejętności pisarskie i reporterskie. Tematami, nad którymi będą pracować, są: współczesne życie i problemy społeczne w Wielkopolsce.

Inicjatorem Szkoły Reportażu jest Maszyna do Pisania, która od 2012 roku organizuje i prowadzi warsztaty twórczego pisania. W Kaliszu uczyć będzie warsztatu reporterskiego, skupiając się na takich zagadnieniach, jak: research, czyli zbieranie materiałów, rozmowy z ludźmi i korzystanie z archiwów, prasy i innych mediów oraz techniki budowania angażującej narracji. Zajęcia poprowadzi Przemysław Semczuk, dziennikarz i publicysta specjalizujący się w tematyce historii Polski okresu PRL.

 

Jak podkreślają organizatorzy, to zajęcia nie tylko dla dziennikarzy czy osób zainteresowanych pracą w mediach. - Na zajęcia reporterskie w „Maszynie do Pisania” przychodzą najczęściej ludzie zainteresowani literaturą non fiction, którzy chcą spróbować swoich sił w tym gatunku. Dziennikarze, czy studenci dziennikarstwa, to niewielka część naszych kursantów – przyznaje Magdalena Kostrzewska, właścicielka „Maszyny do Pisania”. - Często to ludzie realizujący swoje pisarskie pasje, którzy pod okiem profesjonalistów poznają zasady i doskonalą swój reporterski warsztat. W Szkole Reportażu w Kaliszu będą mieli okazję napisać reportaż o swoim najbliższym otoczeniu, a najlepsze z nich zostaną wydane drukiem. Dla pasjonata jest to naprawdę wyjątkowa okazja szlifowania umiejętności pisarskich i reporterskich. I niezapomniana przygoda twórcza.

Zajęcia odbędą się: 22 października od 11:00 do 16:00 i 30 października od 11:00 do 16:00 w Fundacji Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości przy ul. Częstochowskiej 25

Udział w Szkole Reportażu jest bezpłatny, decyduje kolejność zgłoszeń. Kontakt i więcej szczegółów można znaleźć TUTAJ.

MIK, fot. org.

 

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/