Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 14 kwiecień 2021 Godzina:
imieniny: Julianna, Myślimir

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Sztafeta Ojców Niepodległości - weź udział w uroczystym biegu

10 listopada 2018 roku KoLiber Kalisz oraz ZHR organizują „Sztafetę Ojców Niepodległości”. Jest to bieg, który upamiętnia 123 lata wysiłku Polaków w dążeniu do niepodległości. Trasa liczy sobie właśnie 123 kilometry, a każdy uczestnik wybiera, ile z tych kilometrów będzie w stanie pokonać. Podzielona jest na 12 odcinków (Kalisz i okolice), z których każdy ma nad sobą jednego patrona - lokalnego Ojca Niepodległości.

Sztafeta Ojców Niepodległości rozpoczyna się 10.11.2018 r. o godzinie 8:00 mszą świętą w kościele pw. Św. Rodziny. Następnie kolejne ogniwa Sztafety będą biec w stronę Szczypiorna, kolebki polskiej niepodległości. Później Skalmierzyce, Żydów, Chełmce, Winiary, Opatówek, Marchwacz, Rajsko, Koźminek, Dębe, Skarszew, Borków Stary, Russów, Jastrzębniki, Warszówka – aż wreszcie znów Kalisz. O 20:10 rusza ostatni etap ze Szczypiorna do Villa Calisia, gdzie o 21.00, dzięki uprzejmości Miasta Kalisza, które udostępniło Villę, rozpocznie się uroczyste zakończenie Sztafety – „Wieczór Patriotyczny”.

- Liczymy na to, że tam tłumnie zjawią się ci kaliszanie, którzy nie mogli pobiec na trasie - zachęcają organizatorzy. - Podczas „Wieczoru Patriotycznego” dowiemy się więcej o 12 Ojcach Niepodległości i zaśpiewamy wspólnie patriotyczne oraz harcerskie piosenki. Całość zakończy się o 24:00, czyli w momencie, gdy wybije 100. rocznica polskiej niepodległości. Należy też wspomnieć o tym, jak będzie odbywał się sam bieg. Tempo jest już z góry ustalone – jest to 5:50 min/km. Dla niektórych to za szybko, dla innych znacznie za wolno – cóż, walka o niepodległość również wymagała dostosowania się do zewnętrznej sytuacji. Na podstawie tego czasu ułożyliśmy harmonogram całego biegu. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a ponadto 30 pierwszych zapisanych uczestników otrzyma darmowe koszulki.

W Sztafecie Ojców Niepodległości z reguły każdy biegnie sam (maksymalnie 2 osoby towarzyszące), dzierżąc w ręku biało-czerwoną flagę. Po pokonaniu swojego odcinka uczestnik przekazuje flagę kolejnemu biegaczowi. Organizatorzy będą mieć do dyspozycji busa, więc gdy uczestnik nie będzie miał jak dotrzeć z powrotem do domu to organizatorzy postarają się zapewnić ten powrót, o ile dystans od domu nie przekroczy 10-15 km. - Serdecznie zachęcamy do udziału w Sztafecie Ojców Niepodległości. Przebiegnięcie choć jednego kilometra będzie już wielkim wsparciem dla naszej inicjatywy! – zachęcają organizatorzy.
Zapisy na bieg zostały przedłużone do 6 listopada i odbywają się tutaj.

Organizatorzy zapraszają też na facebookowy profil wydarzenia.

Źródło: kalisz.pl

 

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/