Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 18 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Leonia, Efrem

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Sztuka dla zdrowia. Sanepid rozstrzygnął konkursy, powstała wystawa prac ZDJĘCIA

Wystawę prac zwycięzców konkursów profilaktyczno-zdrowotnych organizowanych przez sanepid, można oglądać w Młodzieżowym Domu Kultury w Kaliszu. Kilkaset plakatów to dzieła uczniów, którzy podzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń, jakie czyhają na nich w czasie wolnym, w internecie, ale też przez sięganie po używki czy lekceważenie zasad obowiązujących w czasie pandemii.

Prace prezentowane na wystawie to efekt kilku przeprowadzonych w ubiegłym roku przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kaliszu konkursów. Przy okazji otwarcia wręczono też nagrody części uczestników. W tym zwyciężczyni konkursu muzycznego.

Zadaniem uczestników było napisanie piosenki podpowiadającej, jak ustrzec się kleszczy. Zwycięski utwór autorstwa Ewy Banasiak ma ponad 7 tysięcy wyświetleń. Uczennica SP 1, by dotrzeć do rówieśników, wybrała hip-hop. - Stworzyłam tę piosenkę z tatą. Wykorzystałam hip-hop, którym młodzież się posługuje i wyszła nam bardzo fajna, rytmiczna i ruchliwa piosenka - mówi Ewa Banasiak. - Generalnie jest dużo artystów, którymi się inspiruję i słucham, ale akurat w tym przypadku opowiedziałam o problemie własnymi słowami. Były to moje przemyślenia. 

Reszta to prace plastyczne. Plakaty, bilbordy, kolaże, komiksy. Wszystko to, co może przekonać do zdrowego trybu życia i porzucenia niebezpiecznych nawyków lub zachowań. - O zdrowie trzeba dbać, ale też trzeba myśleć o profilaktyce - podkreśliła Elżbieta Wojtyła z kaliskiego sanepidu, która jest odpowiedzialna za działania edukacyjne. - Cieszę się, że w okresie pandemii tylu uczniów zaangażowało się w we wzięcie udziału w dodatkowych zajęciach. I wybrali właśnie profilaktykę. W sumie w MDK jest około 400 prac.

Niektóre z nich tradycyjnie znalazły się na kalendarzach, które również otrzymali laureaci sanepidowskich konkursów. Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace można oglądać w MDK przy ulicy Teatralnej do końca lutego. Najwięcej, bo ponad 200 jest autorstwa przedszkolaków. Pozostałe wykonali uczniowie szkół podstawowych i średnich. 

AW, zdjęcia autor 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/