Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 05 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Kryspina, Gerald

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Tak kierowcy w Kaliszu łamią przepisy na przejściach dla pieszych WIDEO

Omijanie lub wyprzedzanie innego pojazdu na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim, to jedno z najpoważniejszych naruszeń przepisów ruchu drogowego – przypomina policja. Niestety nie brakuje kierowców, którzy lekceważą przepisy, stwarzając śmiertelne niebezpieczeństwo. Pokazują to nagrania z policyjnych wideorejestratorów.

Dwa takie zdarzenia policyjne kamery uwieczniły dzień po dniu: 20 i 21 października br. Oglądając nagranie, włos się jeży na głowie.

Omijanie lub wyprzedzanie innego pojazdu na przejściu lub bezpośrednio przed przejściem dla pieszych, to jedno z najpoważniejszych naruszeń przepisów ruchu drogowego. Te niebezpieczne manewry często prowadzą do tragicznych w skutkach wypadków, w których ofiarami są przede wszystkim piesi – przypomina asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy kaliskiej policji.

Za wyprzedzanie na przejściach dla pieszych lub bezpośrednio przed nimi grozi 200 złotych mandatu i 10 punktów karnych, a za omijanie pojazdu, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych - 500 złotych i 10 punktów karnych. W przyszłym roku, po zaostrzeniu przepisów, minimalna grzywna za te wykroczenia ma wynieść 1500 złotych. 

Przestrzegajcie przepisów - apeluje rzeczniczka kaliskiej komendy. - Niestety często niewiele potrzeba, żeby doszło do tragedii na drodze.

MIK, wideo: KMP Kalisz

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/