Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 12 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Janina, Placyd

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Uczeń III LO w Kaliszu laureatem konkursu Elektryzująca Pasja

Marcin Miśkiewicz, uczeń drugiej klasy III LO im. M. Kopernika w Kaliszu zdobył wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie Elektryzująca Pasja. Wśród licznych nagrodzonych robotów, dronów i urządzeń elektrycznych, film Marcina uznano za najbardziej artystyczny projekt.

Marcin ma wiele zainteresowań. Jest uczniem klasy o profilu matematyczno – fizycznym, ale nie są mu obce sztuki plastyczne. Stąd niezwykła pasja Marcina: montaż filmowy. - Jego niezwykłe wyczucie chwili, rzeczywistości, plastyczna wyobraźnia, a przede wszystkim doskonały warsztat techniczny, montażowy szybko dały się poznać, gdy Marcin zaczął robić materiały dla szkolnej TV „Kopernik News” w III LO – mówi polonistka i opiekunka telewizji szkolnej, Monika Mikołajczak-Cholajda. - Stąd nie jest zaskoczeniem, że Marcin zdobył uznanie na konkursie Elektryzująca Pasja.

Elektryzująca Pasja to ogólnopolski konkurs organizowany przez Elektrotim SA z Wrocławia. W tym roku odbyła się już XI edycja konkursu, na którym uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogą zaprezentować swoją pasję z zakresu techniki, konstrukcji i mediów. Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem i uznaniem, otrzymał w tym roku patronat MEN. Organizatorzy w profesjonalny sposób zachęcają młodych pasjonatów do rozwijania i prezentowania samodzielnych projektów.

Pod koniec kwietnia we wrocławskim ratuszu odbyła się Uroczysta Gala Finalistów Elektryzującej Pasji. Wśród nich znalazł się Marcin Miśkiewicz z filmem pt. „Bajka o Misiu Akrobacie z Cyberklejem, Nożyczkami i Czasem”, który ukazywał jego pasję, czyli właśnie montaż filmowy. Wśród licznych nagrodzonych robotów, dronów i urządzeń elektrycznych, film Marcina uznano za najbardziej artystyczny projekt. Połączenie – co jak zostało podkreślone przez jury konkursu – profesjonalizmu technicznego i wyobraźni. Czyli to, co w świecie mediów przydaje się najbardziej.

Opr. MIK, fot. Z. Miśkiewicz

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/