Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 05 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Kryspina, Gerald

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Udana akcja krwiodawstwa na Chmielniku ZDJĘCIA

19 litrów krwi, ale przede wszystkim aż 11 nowych krwiodawców pozyskano podczas akcji krwiodawstwa na kaliskim Chmielniku. Zbiórkę przeprowadziła 17 października parafia pw. Św. Brata Alberta Chmielowskiego wspólnie z Polskim Czerwonym Krzyżem.

Chociaż organizatorzy przed rozpoczęciem akcji obawiali się, czy pomysł zorganizowania poboru krwi przy jednej z najmłodszych kaliskich parafii spotka się z satysfakcjonującym odzewem, to obawy te szybko okazały się nieuzasadnione. Do ambulansu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zaparkowanego przy tymczasowej kaplicy, stopniowo dochodzili kolejni chętni. Znaczną grupę stanowiły osoby, które zdecydowały się na ten piękny gest po raz pierwszy, a wśród nich małżeństwa oraz rodzice z pełnoletnimi pociechami. W gronie tym znaleźli się nie tylko miejscowi parafianie, ale również mieszkańcy innych osiedli, czy miejscowości.

Ostatecznie licznik akcji zatrzymał się na 47 zarejestrowanych, spośród których krew oddały 42 osoby. Pozyskano 18,9 l tego bezcennego leku. Dodatkową satysfakcją dla organizatorów było to, że aż 11 osób stanowili dawcy pierwszorazowi, deklarujący tuż po wyjściu z ambulansu swoją ponowną wizytę w punkcie krwiodawstwa. Na wszystkich oddających czekały przygotowane zestawy upominków, kawa i herbata oraz słodki poczęstunek.
Akcja odbyła się w ramach realizacji zadania publicznego „Promocja honorowego krwiodawstwa w społeczności lokalnej” dofinansowanego z budżetu Miasta Kalisza.

RED, fot. KPM

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/