Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 21 październik 2021 Godzina:
imieniny: Klemencja, Jakub

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

W Kaliszu powstanie lekkoatletyczne miasteczko dla dzieci i młodzieży

Sportowe miasteczko powstanie 7 października na placu Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Dzieci i młodzież będą mogły sprawdzić się w różnych konkurencjach lekkiej atletyki, a także spotkać gwiazdy tej dyscypliny m.in. Szymona Ziółkowskiego. Wydarzenie będzie towarzyszyło Międzynarodowemu Biegowi Ulicznemu Ptolemeusza.

Miasteczko podzielone zostanie na 2 strefy tematyczne:

  • Strefa sportowa – każdy uczestnik, pod okiem profesjonalnych trenerów i zawodników, będzie mógł spróbować swoich sił w kilku konkurencjach lekkoatletycznych. Przewidziano tu m. in. zawody w biegu na 30m, rodzinny tor przeszkód, a nawet rzut oszczepem czy vortexem do celu.
  • Strefa prawidłowego odżywiania – na podstawie oceny stanu nawodnienia dziecka specjaliści ds. żywienia z firmy Nestlé udzielą jego rodzicom indywidualnych porad i zaleceń.

Po zakończeniu lekkoatletycznych zmagań uroczystej dekoracji uczestników dokonają sportowe gwiazdy, a wśród nich m.in. Szymon Ziółkowski.

Miasteczko organizowane jest w ramach programu Lekkoatletyka dla każdego (LDK), realizowanego wspólnie przez Polski Związek Lekkiej Atletyki oraz Nestlé Polska. Ma on na celu popularyzację lekkiej atletyki jako sportu zapewniającego wszechstronny rozwój oraz promocję prawidłowego odżywiania wśród objętych nim uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. LDK to część globalnej inicjatywy Nestlé for Healthier Kids, która obejmuje dotychczasowe i nowe działania firmy wspierające rodziców i opiekunów w wychowywaniu zdrowszych dzieci. W jej ramach Nestlé zobowiązało się do 2030 r. pomóc 50 milionom dzieci w prowadzeniu zdrowszego stylu życia. Stanowi to realizację kluczowego celu firmy – podnoszenia jakości życia i dążenia do lepszej przyszłości każdego człowieka, rodzin i społeczności.

Nestlé zaprasza całe rodziny do wspólnej, sportowej zabawy 7 października 2018 r. godz. 10.00 – 16.00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

MIK, fot. Nestle Polska

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/