Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 30 listopad 2021 Godzina:
imieniny: Justyna, Andrzej

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

W sobotę zwiedzanie Cmentarza Miejskiego w Kaliszu

Historię i ciekawostki związane z Cmentarzem Miejskim w Kaliszu – jednym z najstarszych w Polsce – będzie można poznać w sobotę, 23 października br. podczas spaceru po nekropolii. Do udziału zaprasza kaliski historyk i regionalista Maciej Błachowicz.

Będzie to spacer nie tylko po tej nekropolii, ale w ramach wycieczki chciałem też opowiedzieć o cmentarzach już nieistniejących, zwyczajach związanych z chowaniem zmarłych w świątyniach i w ich najbliższym otoczeniu – zapowiada Maciej Błachowicz. - Z tej racji spotykamy się przy głównym wejściu do kościoła nazaretanek przy Rogatce i dopiero stamtąd udamy się na Cmentarz Miejski. Wycieczkę zakończymy na ulicy Cmentarnej w miejscu, gdzie niegdyś znajdował się cmentarz choleryczny. Działanie ma charakter całkowicie społeczny, a pomoc w organizacji okazała Polska 2050, dzięki której m.in. po spacerze będzie można napić się gorącej herbaty. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na wartość zabytkowych, a przecież zagrożonych zniszczeniem nekropolii Kalisza – dodaje Błachowicz.

Zbiórka o godz. 11.30 przed wejściem do kościoła sióstr Nazaretanek. Spacer potrwa około 2 godzin, udział jest bezpłatny.

MIK, fot. Maciej Błachowicz

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/