Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 27 październik 2021 Godzina:
imieniny: Sabina, Florencjusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Warsztaty dla dzieci. Będą tworzyć mapę swoich emocji

Mapa kobiet związanych z Kaliszem już jest. Teraz powstanie mapa dzieci. A to w ramach projektu „Wszystko dla pań”, którego pierwszym elementem była książka o takim samym tytule, a w najbliższą sobotę odbędą się warsztaty dla dzieci.

Celem warsztatów jest wyznaczenie intuicyjnej mapy miasta będącej pretekstem do opowieści o emocjonalnych związkach dziecka z najbliższą i nieco dalsza okolicą.
Punktem wyjścia do zabawy będzie wyznaczenie punktu „0” - miejsca, z którego dziecko rozpoczyna swoje wędrówki po mieście. W założeniu, o ile dziecko nie zdecyduje inaczej, będzie nim rodzinny dom, klatka schodowa lub nawet własny pokój. Siatka emocjonalnych powiązań kreowana będzie zgodnie z wolą i ekspresją dziecka i przy użyciu wybranych przez nie technik: rysunek, malarstwo, kolaż, makietowanie. Powstałe w wyniku warsztatów prace stanowić będą interesujący materiał do rozmowy o miastach, które nosimy w sobie: o emocjach, uczuciach, priorytetach i pierwszych ważnych wyborach. Poprzez przeniesienie ich na płaszczyznę kartki uczestnicy warsztatów będą mogli zdać sobie sprawę ze swojego miejsca w otaczającej znajomej przestrzeni, ale także z tego, że składają się na nie również i wyobrażenia, symbole, opinie, poglądy, a czasem również i przesądy.
Zapisy — poprzez wiadomości prywatne na facebookowym profilu "Wszystko dla pań". Liczba miejsc ograniczona. Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Dzieciom w trakcie warsztatów powinni towarzyszyć rodzice lub prawni opiekunowie.
„Wszystko dla pań. Alternatywny przewodnik po Kaliszu i okolicy” to pierwsza książka, która przedstawia sylwetki kaliszanek oraz ich oczami pokazuje „najstarsze miasto w Polsce”. Życiorysy bohaterek nie tylko pogłębiają narrację, ale także uzupełniają obraz miasta i okolic o życie codzienne i osobistą perspektywę. „Wszystko dla pań” to także porządna lekcja historii, a także fascynująca lektura o społeczności Kalisza i regionu w różnych epokach.
Wydawcą książki "Wszystko dla pań" jest Stowarzyszenie Promocji Sztuki Łyżka Mleka. Sfinansowano ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego i Miasta Kalisza.
Partnerami premiery książki są: Pszenica&Żyto, Księgarnia Staromiejska, Drukarnia Kalgraf, Jeszcze Nie Wiem. 

AW, organizatorzy

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/