Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 21 październik 2021 Godzina:
imieniny: Klemencja, Jakub

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Warsztaty komiksu i mangi w „Wieży Ciśnień”

Do udziału w warsztatach komiksu i mangi zaprasza Ośrodek Kultury Plastycznej „Wieża Ciśnień” w Kaliszu. Zajęcia poprowadzi Szymon Teluk, autor komiksów i ilustrator.

Warsztaty odbędą się 20 października: grupa pierwsza „komiks” w godz.9:00-11:00, grupa druga „manga” w godz.11:30-13:30. Zapisy prowadzone są pod nr. tel. 62/766 43 40, a koszt od osoby wynosi 45 zł.

O tym, jak w kilka chwil wymyślić i narysować zabawne historie, które podbiją świat opowie fanom komiksów i mangi Szymon Teluk, autor kilkunastu komiksów i serii comicstrip, zdobywca pierwszej nagrody w konkursie na krótki komiks na festiwalu Polcon w 2000 r. O sobie mówi tak:

Jako rysownik jestem aktywny zawodowo od 20 lat. Ukończyłem także wyższą uczelnię z dyplomem magistra, zawód – malarstwo sztalugowe. Należę do związku zawodowego ZPAP. Moja działalność to autorskie doświadczenia w sferze sztuk wizualnych jak i bardzo realna praca na zlecenia.

Jestem autorem kilkunastu komiksów i serii comicstrip. Zdecydowana większość to komercyjne komiksy reklamowe, instruktażowe i edukacyjne dla firm zagranicznych. Jestem współautorem jednej z największych komiksowych kampanii reklamowych ostatnich lat – Kapitan Niepalny. Na podstawie 24 shortów zostały także zrealizowane animacje, a sama postać Kapitana doczekała się kilkunastu tysięcy fanów na Facebooku w rok od powstania. Moje krótkie komiksy edukacyjne zostały dwukrotnie wyróżnione w konkursach na ko-miks ekonomiczny Fundacji FOR, otrzymałem także 1. nagrodę w konkursie na krótki komiks, na festiwalu Polcon w 2000 r.

Prace prezentowałem kilkakrotnie na Festiwalach komiksu w Łodzi i licznych wystawach. Konkursów jednak z powodu braku czasu i nadmiaru bieżącej pracy unikam.

MIK, fot. organizator

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/