Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 18 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Leonia, Efrem

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Wiecha na osiedlu Nowy Korczak ZDJĘCIA

Trwają zaawansowane prace przy budowie I etapu osiedla Nowy Korczak w Kaliszu, który właśnie osiągnął stan surowy. Planowany termin oddania budynku do użytku to II kwartał 2017 roku. Inwestorem i generalnym wykonawcą projektu jest Firma Budowlana Antczak z Kalisza.

Osiedle Nowy Korczak to nowoczesny projekt mieszkaniowy powstający przy zbiegu ulic Korczak i Wysokiej w Kaliszu. W ramach I etapu budowy powstał ośmiokondygnacyjny budynek, który dostarczy na kaliski rynek 70 mieszkań o zróżnicowanych powierzchniach od 28 do 70,5 mkw. Na dachu konstrukcji właśnie zawisła wiecha, co oznacza zakończenie prac przy stanie surowym.


I etap budowy osiedla rozpoczął się w IV kwartale 2015. Oddanie do użytkowania pierwszego z budynków planowane jest na II kwartał 2017. Sprzedaż lokali osiągnęła poziom 78 proc. – swoich nabywców znalazło już 55 z 70 dostępnych mieszkań. - Na spotkaniach z potencjalnymi nabywcami najczęściej słyszymy, że zainteresował ich niestandardowy – jak na warunki Kalisza, projekt osiedla, który bardziej przypomina wielkomiejskie realizacje, niż te dobrze znane z ulic naszego miasta. Być może jest to właśnie klucz do sukcesu tej inwestycji? Dobra sprzedaż nie oznacza jednak, że nie mamy już nic ciekawego do zaoferowania – na Nowym Korczaku dostępne są wciąż ciekawe mieszkania o funkcjonalnych rozkładach i optymalnym nasłonecznieniu – komentuje Hanna Pietrzak z biura sprzedaży inwestycji.

Od lewej: Marek Antczak, prezes firmy i Marcin Antczak, wiceprezes

Nowy Korczak zaprojektowany został przez GPA Gurbiel Pracownię Architektoniczną z Lublina. Bryły budynków charakteryzuje nowoczesność i minimalizm. Dla każdego obiektu przewidziane są windy, podziemne garaże i miejsca postojowe. Większość mieszkań na parterze posiadać będzie własne ogródki, a wybrane budynki będą posiadać duży i przestronny taras na ostatniej kondygnacji.

FB Antczak, fot. Maciej Garbowicz

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/