Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 październik 2021 Godzina:
imieniny: Kleopatra, Jan

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Wielki teatr w małym mieście. Kaliszanie sprawdzą, jak Festiwal Sztuki Aktorskiej wpłynął na nasze miasto

Czy Kaliskie Spotkania Teatralne wpłynęły na Kalisz i jego mieszkańców? Tegoroczny festiwal sztuki aktorskiej przed nami, ale kaliska scena już myśli o przyszłorocznych 60-tych KST, dlatego w maju i czerwcu - w ramach pozaaktorskich działań - organizuje warsztaty dla seniorów i licealistów. Zadaniem miłośników Melpomeny będzie sprawdzenie, w jaki sposób Kaliskie Spotkania Teatralne zmieniły nasze miasto i czy nadal nadają puls jego kulturalnej tkance.

Historia Kaliskich Spotkań Teatralnych zaczyna się w 1961 roku. Uczestnicy warsztatów będą mieli więc co badać. Sprawdzą, jak festiwal zmienił się na przestrzeni lat, jak wpłynął na miasto i kaliszan i czy przez ten czas zmieniło się postrzeganie sztuki aktorskiej. Dlatego w festiwalowych detektywów zabawią się osoby, które dzieli całe pokolenie. - Te grupy mają sobie dużo do zaoferowania. Seniorzy to ta grupa, która pamięta ten festiwal sprzed lat, mają bardzo dużo wspomnień, którymi chętnie się dzielą, natomiast młodzież w dobie inne j technologii odbiera to zupełnie inaczej i myślę, że wspólnie dużo się nauczą, a przy okazji poznają historię festiwalu i miasta - wyjaśnia Ewelina Knajdek-Marcinkowska z Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego, która jest koordynatorką projektu. 

Uczestnicy warsztatów mogą liczyć na pomoc artystów i osób związanych z teatrem. Jednak autorzy projektu „Wielka sztuka w małym mieście”, w ramach którego realizowane będzie zadanie liczą, że uczestnicy też sami będą mieli pomysły jak prześwietlić festiwal. - Będziemy wychodzić w miasto, będziemy szperać w archiwum, będziemy rozmawiać z mieszkańcami. Myślę, że dużo takich materiałów znajdziemy - dodaje Ewelina Knajdek-Marcinkowska. 

Zgłoszenia można przesyłać do 20 kwietnia br. na adres . Projekt jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury.

AW, zdjęcia autor 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/