Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 24 październik 2021 Godzina:

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Wielkie Świąteczne Śniadanie ZDJĘCIA

Samotni, potrzebujący, bezdomni, ale też ci, którzy w okresie świąt chcieli podzielić się przyjaźnią z osobami w trudnej sytuacji życiowej, zasiedli w sobotę do Śniadania Wielkanocnego przygotowanego przez Caritas i miasto. Na stołach były tradycyjne potrawy, a życzenia wszystkim, którzy zasiedli do posiłku złożył ks. bp. Edward Janiak.

Stoły stanęły na Głównym Rynku. Przygotowano 1 200 porcji bigosu, żuru, kiełbasy i jajek. Były także słodkości. Plenerowe Wielkanocne Śniadanie dla tych, którzy są w trudnej sytuacji materialnej, bezdomnych i samotnych przygotowano po raz drugi. – Idea organizowania tego spotkania tutaj powstała razem z Urzędem Miejskim, tak by nikt nie czuł się pokrzywdzony. Nie wszystkie osoby chciały przychodzić do nas na Stawiszyńską.  Z drugiej strony tam mamy 300 miejsc i wielu z tych, którzy chcieli uczestniczyć w śniadaniu musiało czekać na swoją kolej – wyjaśnia ks. Jacek Andrzejczak, dyrektor Caritas Diecezji Kaliskiej. – Tutaj mamy przestrzeń i większe możliwości, by śniadanie spożyło jak najwięcej osób.

Potrawy pobłogosławił ks. bp. Edward Janiak. Zgromadzonym na Głównym Rynku złożył także życzenia i przypomniał o znaczeniu świąt Wielkiej Nocy. – Z racji świąt, które są największymi w Kościele katolickim, prawda wiary o zmartwychwstaniu, czy nam się to podoba czy nie, kiedyś trzeba będzie odejść z tej ziemi i starajmy się tak żyć, by nikt przez nas nie płakał, byśmy byli otwarci na innych. Możemy to uczynić uśmiechem, otwartością, dobrym słowem, starajmy się żyć według przykazań bożych, bo to gwarancja, że Pan Bóg jest miłosierny i nas nie opuszcza, ale my też musimy dać coś z siebie i pokazać, że kocha Boga - powiedział.

- To drugie Śniadanie Wielkanocne na Głównym Rynku, ale myślę, że już możemy mówić o nowej tradycji, która narodziła się w Kaliszu – dodała, składając życzenia świąteczne, Karolina Pawliczak, wiceprezydent Kalisza.

AW, zdjęcia autor  

 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/