Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Florentyna, Michał

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Wielkoorkiestrowa Sztafeta Cyklistów w niedzielę wyruszy do Warszawy. Trasę pokona dwudziesty raz

Pogoda im niestraszna. Tym bardziej w tym roku, kiedy świętują jubileusz dwudziestolecia. W niedzielny poranek z Kalisza do Warszawy wyruszy Wielkoorkiestrowa Sztafeta Cyklistów. Rowerzyści wieczorem zjawią się w stolicy i w trakcie wejścia „na żywo” na antenie TVN, przekażą Jurkowi Owsiakowi czek na kwotę, jaką udało się zebrać w trakcie tegorocznej kwesty zamkniętej, organizowanej przede wszystkich w szkołach miasta i powiatu - 45 469,33 zł.

Zaczęło się dwadzieścia lat temu. Pomysłodawcą sztafety był - i do dziś dowodzi cyklistami - Bronek Krakus. Kolarz i propagator jednośladów namówił do wyprawy z Kalisza do Warszawy kilku innych zapaleńców – przede wszystkim samorządowców, ale też przedsiębiorców, dla których teraz wyprawa na rowerach do stolicy w dniu finału WOŚP to już tradycja. – Przez pierwsze lata tej sztafety rowerzyści wyruszali sprzed kaliskiego ratusza. Teraz, ponieważ większość uczestników związana jest z powiatem, startujemy sprzed starostwa, ale najważniejsze, że z Kalisza – mówi Wioletta Przybylska, kierownik Wydziału Promocji, Informacji i Obsługi Rady Starostwa Powiatowego w Kaliszu. – I ruszamy bez względu na warunki. Jeździliśmy już w mrozie, śniegu, deszczu. W tym roku warunki mam nadzieję będą sprzyjające.

Do stolicy pojedzie piętnastu cyklistów, dlatego trasę będą pokonywać w duetach. I w ten sposób wspierają WOŚP, która siłą ludzkich serc zagra po raz 28. Tegoroczny wyjazd jest też podsumowaniem tzw. imprez zamkniętych, w trakcie których zbierane są pieniądze dla Fundacji od początku wspomagającej leczenie najmłodszych, a od niedawna też najstarszych pacjentów polskich szpitali.  W tym roku zbiórki zorganizowano w 41 szkołach Kalisza i powiatu, w OSP Koźminek i w Starostwie Powiatowym.

Czek przekażą zmęczeni, ale kolejny raz szczęśliwi z przejechania trasy Kalisz – Warszawa cykliści oraz uczniowie jednej ze szkół, która brała udział w kweście zamkniętej. Moment kiedy pieniądze zostaną przekazane dyrygentowi Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, będzie pokazany w trakcie wejścia "na żywo" na antenie TVN.

A cyklistów pożegnać może każdy. Wystarczy przyjść przed Starostwo Powiatowe w Kaliszu w niedzielę, 12 stycznia o 8.30 rano. Przebieg trasy na bieżąco będzie też można śledzić na portalach społecznościowych.

Uczestnicy sztafety:

1. Krzysztof Nosal 2. Wioletta Przybylska 3. Bronisław Krakus 4. Przemek Laskowski 5. Jan Kolański 6. Adam Michalak 7. Andrzej Wolniak 8. Zdzisław Kubczyk 9. Zbigniew Sobczak 10. Łukasz Kisieliński 11. Marek Sołtysiak 12. Robert Bielawski 13. Grzegorz Kaczmarek 14. Rafał Szelągowski 15. Straż Koźminek

AW, zdjęcie arch.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/