Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 10 maj 2021 Godzina:
imieniny: Gardenia, Izydor

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Wielkopolska Wielkanoc w Parlamencie Europejskim

Pracownicy Parlamentu Europejskiego zasiądą do wielkanocnego śniadania. Przez trzy najbliższe dni w Brukseli będzie odbywać się „Wielkopolska Wielkanoc w Parlamencie Europejskim – prezentacja dorobku i potencjału Wielkopolskich LGD oraz promocja Wielkopolski – Europa przy Wielkopolskim stole Wielkanocnym”. Uczestnikami tego wyjazdu będą przedstawiciele 26 Lokalnych Grup Działania z terenu Wielkopolski oraz przedstawiciele Wielkopolskiej Sieci LGD. Przedsięwzięcie organizują Urząd Marszałkowski i europoseł Andrzej Grzyb.

Głównym punktem trzydniowego wydarzenia będzie spotkanie w trakcie, którego na 10 stoiskach wystawienniczych Lokalne Grupy Działania zaprezentują Wielkanocne tradycje i zwyczaje kultywowane na terenie województwa wielkopolskiego. Celem przedsięwzięcia jest promocja regionalnego dziedzictwa kulturowego i kulinarnego, a także regionalnych produktów.

Wspólne stoiska przygotują następujące Lokalne Grupy Działania:

  • Puszcza Notecka, KOLD, Kraina Trzech Rzek i Dolina Wełny
  • Wrota Wielkopolski, Okno Południowej Wielkopolski, Ostrzeszowska Lokalna Grupa Działania, Długosz Królewski, Wspólnie dla Przyszłości i Kraina Nocy i Dni
  • Unia Nadwarciańska, Wielkopolska Wschodnia, Solna Dolina, Solidarni w Partnerstwie, Między Ludźmi i Jeziorami
  • Z nami Warto i Trakt Piastów.

Natomiast sześć samodzielnych stoisk zostanie przygotowanych przez Lokalne Grupy Działania: Krajna Złotowska, Turkowska Unia Rozwoju, Gościnna Wielkopolska, Wielkopolska z Wyobraźnią oraz Lider Zielonej Wielkopolski. - Wielkopolskie LGD zaprezentują nasze Wielkopolskie Tradycje - to klamra kompozycyjna, którą wybraliśmy ze względu na zbliżające się Święta. LGD zaprezentują swój dorobek, ale i potencjał naszego regionu. Będzie to jednocześnie promocja kultury i potencjału społecznego Wielkopolski – mówi Andrzej Grzyb, poseł do Parlamentu Europejskiego.

W ramach stoisk wystawienniczych odbędą się warsztaty wytwarzania tradycyjnych dekoracji Wielkanocnych, degustacje tradycyjnych potraw wielkanocnych oraz zaprezentowane zostaną wielkopolskie tradycje wielkanocne. Powstanie również tradycyjny stół prezentujący wielkanocne dania, dekoracje oraz zwyczaje kultywowane na terenie województwa wielkopolskiego. Czas uczestnikom umilą występy Szkolnego Zespołu z Bukówca Górnego oraz Kramskiej Kapeli Podwórkowej.

W ramach wydarzenia w Parlamencie Europejskim odbędzie się m.in. konferencja z udziałem Lokalnych Grup Działania z Wielkopolski, które będą okazją do wymiany doświadczeń związanych z projektami w ramach, których małe społeczności mogą zdobywać unijne wsparcie z naciskiem na nową perspektywę finansową 2021-2027. - Wizyta Wielkopolskich LGD to doskonała okazja by z pierwszej ręki pozyskać informację od europejskich ekspertów o tym co LGD czeka w przyszłości w UE po 2020. To także doskonała okazja do integracji, wymiany dobrych praktyk- mówi Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego.

W konferencji udział wezmą m.in. przedstawiciele Komisji z Dyrekcji Generalnej ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich, Parlamentu Europejskiego z Komisji parlamentarnej ds. Rozwoju Rolnictwa i Obszarów Wiejskich oraz Komisji parlamentarnej ds. Rozwoju Regionalnego (Komisja REGI PE), a także reprezentacji Komisji Europejskiej z Dyrekcji Generalnej ds. polityki regionalnej i miejskiej.

Wielkopolska Wielkanoc w Brukseli odbędzie się w dniach od 26 do 28 marca 2018 r.

AW, Szymon Wdowczyk, UMWW w Poznaniu

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/