Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 19 październik 2021 Godzina:
imieniny: Fryda, Izaak

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Więźniowie charytatywnie. Osadzeni ze Szczypiorna wystawią spektakl dla chorej kaliszanki

A teraz zaproszenie dla lubiących pomagać i lubiących teatr. Jest okazja, by połączyć przyjemne z pożytecznym. I to w oryginalnym wydaniu. Aktorami będą więźniowie, którzy na warsztat wzięli sztukę Sławomira Mrożka, a pieniądze z biletów - cegiełek w całości zostaną przeznaczone na leczenie naszej redakcyjnej koleżanki Anny Gorzyczki, która od lat bezradnie walczy z guzem zamykającym światło jelita. Guzem, który jest skutkiem endometriozy. Samo zdiagnozowanie choroby w Polsce trwało kilka lat. Niestety nikt w kraju nie chce podjąć się operacji, ale jest nadzieja w lekarzach z Dortmundu. Potrzeba jednak minimum 50 tysięcy złotych.

Jesteśmy w trakcie zbierania kwoty potrzebnej na leczenie naszej koleżanki. Tak jak przed rokiem zbieraliśmy pieniądze na leczenie związanej z kaliskimi mediami Kariny Zachary, kaliszanki walczącej z nowotworem. Dzięki wsparciu wielu wspaniałych osób terapia trwa i przynosi efekty WIĘCEJ. Mamy nadzieję, że teraz będzie tak samo. Także dzięki osadzonym w Oddziale Zewnętrznym Aresztu Śledczego w Ostrowie Wielkopolskim. Panowie odbywający karę w Szczypiornie od kilku lat prowadzą grupę teatralną EPIZOD. A spektakle łączą z akcjami charytatywnymi. W tym roku postanowili wystawić „Kynologa w rozterce” według Sławomira Mrożka.

Spektakl będzie można zobaczyć w poniedziałek, 20 stycznia 2020 roku w sali OSP sołectwa Sulisławice. Aktorzy na scenę wyjdą o godzinie 18.00. Wstęp – co łaska – a dochód w całości zostanie przeznaczony na leczenie Anny Gorzyczki.

Guz naszej koleżanki rośnie szybko. Teraz ma 7 centymetrów i w 70% zamyka światło jelita. Diagnoza choroby trwała kilka lat. Kilka kolejnych Ania straciła na szukanie lekarza, który wdroży odpowiednie leczenie i podejmie się usunięcia bolesnego zabójcy zlokalizowanego w ciele drobnej – ważącej 40 kilogramów kobiety WIĘCEJ 

Bezskutecznie. Nadzieja pojawiła się niedawno. Jednak wyjazd do niemieckiego Dortmundu to koszt minimum 50 tysięcy złotych. Dlatego każdy grosz się liczy. W poniedziałek można pomóc Ani Gorzyczce i przy okazji spędzić miło kilka minut.   

AW, fot. KB 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/