Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 08 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Maria, Klement

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Wspólnie uczcijmy ten dzień. Starostwo Powiatowe zaprasza na uroczystości z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości

Sportowo, kulturalnie i patriotycznie – tak powiat kaliski uczci 100-lecie odzyskania niepodległości. 11 listopada Starostwo Powiatowe w Kaliszu zaprasza na pięć różnego rodzaju wydarzeń, które pozwolą w wyjątkowy sposób celebrować ten ważny dla naszego kraju dzień.

Powiatowe Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości rozpoczną się na sportowo. Punktualnie o godzinie 9.00 sprzed budynku Starostwa Powiatowego w Kaliszu wyruszą uczestnicy "Biegu Niepodległości". Śmiałkowie przebiegną dystans 10 kilometrów. Warto wspomnieć, że będzie to ostatni bieg będący integralną częścią tegorocznego Grand Prix Ziemi Kaliskiej 2018, a więc cyklu składającego się łącznie z czterech takich sportowych wydarzeń o różnych dystansach. WIĘCEJ  Meta wyścigu zlokalizowana jest na Stadionie Miejskim przy ulicy Łódzkiej. 

O godzinie 11.00 w Sanktuarium Narodowym św. Józefa w Kaliszu rozpocznie się uroczysta msza święta w intencji ojczyzny oraz z okazji XX-lecia samorządu powiatowego.

Od godziny 12.00 rozpoczną się uroczystości przed budynkiem Starostwa Powiatowego. W programie zaplanowano inscenizację historyczną w wykonaniu grup rekonstrukcji historycznej z całej Polski. Uczestnicy inscenizacji przeniosą nas do roku 1918, gdzie właśnie w budynku dzisiejszego Starostwa Powiatowego - wówczas Pałacu Gubernatora doszło do przejęcia władzy nad miastem z rąk  gubernatora wojskowego gen. Von Sontaga. W ramach akcji "Niepodległa do hymnu", przy akompaniamencie Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP z Mycielina, nastąpi wspólne odśpiewanie hymnu Polski. To nie ostatni akcent kulturalny. Na placu przed Starostwem Powiatowym  odsłonięta zostanie pamiątkowa rzeźba "Niepodległość", której autorem jest twórca ludowy, rzeźbiarz z Brzezin - Zdzisław Gotfryd.  

O godzinie 14.00 w auli WPA Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza odbędzie się natomiast wielki finałowy koncert patriotyczny z cyklu "Artyści dla niepodległości". To wspólna inicjatywa władz powiatu kaliskiego i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Będzie to już ostatni koncert z tego cyklu. Artyści kaliskiego Wydziału przygotowali wiele niespodzianek dla uczestników wydarzenia. Już dziś wiadomo, że koncert finałowy będzie miał wyjątkowe oblicze i wystąpi w nim ponad 50 muzyków Kaliskiego Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM. Na przestrzeni całego roku koncerty odbyły się we wszystkich gminach powiatu kaliskiego. WIĘCEJ 

Portal faktykaliskie.pl i Magazyn Miejski objęły wydarzenie patronatem medialnym.

AW, Starostwo Powiatowe w Kaliszu

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/