Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 21 październik 2021 Godzina:
imieniny: Klemencja, Jakub

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Wypadek na obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego - ćwiczenia służb ratunkowych ZDJĘCIA

3 osoby zmarły na miejscu, a kilkanaście zostało rannych, w tym kilka ciężko. W akcji ratunkowej brały udział służby z Ostrowa Wielkopolskiego, Kalisza i Krotoszyna, a także helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pogotowie, jednostki PSP i OSP oraz policja ćwiczyły umiejętność współpracy przy wypadku na powstającej obwodnicy miasta. Dzięki takim akcjom wiadomo, co należy poprawić i na jakie zachowania zwrócić większą uwagę, tak by w razie prawdziwego zdarzenia pomoc była szybka i skuteczna.

I już wiadomo, że na obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego, która zostanie oddana do użytku w przyszłym miesiącu szwankuje łączność radiowa. – Koordynowanie wszystkich działań odbywa się za pomocą krótkofalówek, ale łączność była często zrywana, dlatego odbywała się dzięki telefonom komórkowym – mówi Wojciech Kornaszewski, ratownik z Pogotowia Ratunkowego w Ostrowie Wielkopolskim, który dowodził akcją.

W całym zdarzeniu brało udział kilkadziesiąt osób. Scenariusz zakładał, że na stojący na poboczu obwodnicy zepsuty autobus, w którym byli pasażerowie, najechał samochód ciężarowy z przyczepą. Pomoc wezwał kierowca MZK. Pierwsze pojawiły się karetki Pogotowia Ratunkowego, tuż za nimi przyjechali strażacy z PSP i OSP.

Pierwszym krokiem na tego typu zdarzeniach jest zabezpieczenie miejsca wypadku, tak by nie ucierpieli udzielający pomocy. Później następuje segregacja rannych, czyli podział, kto potrzebuje pomocy jako pierwszy, kto może poczekać i na tych, dla których ratunku już nie ma.

Ranni zostali odtransportowani do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim i Kaliszu. Najcięższy przypadek wymagał przetransportowania helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które od kilku miesięcy stacjonuje w Michałkowie i coraz częściej bierze udział w prawdziwych akcjach w regionie, szczególnie tych drogowych. Dlatego przećwiczenie pracy z ta jednostką było koniecznością. Tego typu ćwiczenia odbywają się raz w roku lub raz na dwa lata.

Galerię zdjęć znajdziecie poniżej.

AW, zdjęcia autor 

 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/