Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 19 październik 2021 Godzina:
imieniny: Fryda, Izaak

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Z przedszkolakiem na rowerze ZDJĘCIA

Ponad 120 osób wzięło udział w IV Rodzinnym Rajdzie Rowerowym "Z przedszkolakiem na rowerze", który odbył się 13 maja b. Najmłodszy uczestnik miał niespełna rok, najstarszy przeszło 80 lat. Byli też tacy, którzy swoja przygodę z jednośladem zaczynali w foteliku, a teraz jechali już samodzielnie na własnych dwóch kółkach.

Impreza organizowana przez Niepubliczne Przedszkole "Pluszowy Miś" oraz Klub Turystyki Kolarskiej "Cyklista" z roku na rok przyciąga coraz większą rzeszę miłośników dwóch kółek; w porównaniu z rokiem ubiegłym było ich aż dwa razy więcej.

Na miejscu zbiórki, przed kaliskim teatrem, już na godzinę przed startem przedstawiciele policji znakowali rowery wszystkim zainteresowanym. W tym samym czasie z minuty na minutę pojawiało się coraz więcej uczestników z maluchami na fotelikach, w przyczepkach, na doczepkach oraz własnych dwóch i czterech kółkach. Po kilku zagadnieniach formalnych oraz pamiątkowym zdjęciu, wielobarwny peleton ruszył na sobotnią wycieczkę.

Grupa była zabezpieczana przez klubowiczów "Cyklisty", gotowych do pomocy w przypadku ewentualnych problemów i drobnych awarii jednośladów. Tempo rajdu, ustalone pod najmłodszych jego uczestników, okazało się prawdziwą szkołą cierpliwości dla starszych dzieci: "Jak to zrobić, żeby wytrzymać i nie wyprzedzić prowadzącego?" – to pytanie pojawiało się z pewnością w głowie wielu z nich.

Trasa rajdu wiodła dobrze wypróbowanym szlakiem przez Park Miejski na plażę w Szałem. Dzięki zaangażowaniu wielu osób na małych uczestników rajdu czekało wiele upominków. W czasie odpoczynku na mecie dzieci brały udział w zabawach sportowych, takich jak robienie ogromnych baniek mydlanych oraz rzut piłką do kosza... rowerowego. Ponadto, podobnie jak w zeszłym roku, dzieci przywiozły ze sobą prace plastyczne związane z jazdą na rowerze oraz zaprezentowały przed publicznością wiersze i piosenki. Drożdżówki, jabłuszka i soki dodały sił i energii, po krótkim odpoczynku i zakończeniu zabaw, grupa ruszyła w drogę powrotną.

Beata Spychalska, fot. Bogusław Monczyński

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/