Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 27 październik 2021 Godzina:
imieniny: Sabina, Florencjusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Za szybko i bez prawa jazdy. Kierowcy zatrzymanemu przez kaliską policję grozi do 2 lat więzienia

Nawet 2 lata więzienia grożą kierowcy peugeota, wsiadł za kierownicę pomimo cofniętych uprawnień. 50-latka zatrzymali policjanci kaliskiej drogówki. Wpadł, bo przekroczył dozwoloną prędkość.

Kontrola drogowa miała miejsce na terenie gminy Brzeziny. - Powodem było przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Kierujący w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do „pięćdziesiątki”, jechał z prędkością 92 km/h. Podczas kontroli okazało się, że 50-latek nie miał dokumentu prawa jazdy – mówi asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Po sprawdzenie w systemach informatycznych okazało się, że wobec mężczyzny starosta wydał decyzję administracyjną o cofnięciu uprawnień do kierowania. W związku z powyższym mieszkaniec powiatu kaliskiego nie powinien w ogóle wsiadać za kierownicę. - Policjanci drogówki na sprawcę wykroczenia nałożyli mandat karny. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione przestępstwo niestosowania się do wydanej decyzji administracyjnej – dodaje asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

Od maja 2015 roku obowiązują przepisy zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełniają najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym. Jeden z wprowadzonych w tamtym czasie przepisów dotyczył osób, które dopuszczają się kierowania pojazdem, pomimo wydania decyzji administracyjnej o cofnięciu uprawnień. Osobom popełniającym tego typu przestępstwo, określone w art 180a KK, grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Niezależnie od rodzaju zastosowanej kary, sąd może w takim przypadku orzec środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów.

MIK, fot. arch.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/