Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 04 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Bratumiła, Krystian

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Zabawa w krwiodawczej rodzinie ZDJĘCIA

Turniej zręcznościowy dla krwiodawców, gry i zabawy dla dzieci, wspólny poczęstunek oraz inne atrakcje złożyły się na organizowany przez Polski Czerwony Krzyż 14. Festyn Rodzinny z okazji Światowego Dnia Honorowego Krwiodawcy. W niedzielę, 12 czerwca uczestników imprezy gościła stanica harcerska w Szałem.

14 czerwca na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Krwiodawcy. To doskonała okazja, by podziękować wszystkim, którzy dzieląc się bezcenną cząstką siebie, systematycznie ratują ludzkie zdrowie i życie. Wzorem lat ubiegłych Zarząd Rejonowy PCK oraz Rejonowa Rada Honorowego Krwiodawstwa PCK w Kaliszu zaprosili honorowych dawców krwi wraz z rodzinami do wspólnej zabawy. Tradycyjnie biletem wstępu była aktualna legitymacja dawcy krwi. Dla niezmotoryzowanych organizatorzy zapewnili bezpłatny dojazd i powrót specjalnym autobusem obsługiwanym przez członków Klubu HDK PCK przy KLA.

Od początku stałym elementem festynu jest wielobój zręcznościowy dla dorosłych i dla dzieci. Na jego konkurencje w tym roku złożyły się: rzut piłką lekarską, bieg po kopercie i slalom, mini hokej, skakanka, rzut lotkami do tarczy oraz mini hokej. Podczas wspólnej zabawy krwiodawcy walczyli o Puchar Dyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu. Niezależnie od sportowej rywalizacji, można było sprawdzić swoją zręczność i poczucie równowagi podczas wchodzenia w asekuracji na układane własnoręcznie skrzynki. Równocześnie odbywał się konkurs strzelecki z broni pneumatycznej, a dla najmłodszych przygotowano różnorodne gry i zabawy. Po wysiłku fizycznym na każdego czekał bigos z kiełbasą oraz ciasto i napoje. W rodzinnej atmosferze niedzielne popołudnie spędziło ponad 300 osób.

Ostatecznie zwycięzcą zręcznościowej rywalizacji wśród krwiodawców został Dawid Błaszczyk z Klubu HDK PCK „Leukocyty”, który na zakończenie odebrał nagrody i puchar z rąk dyrektora RCKiK Krzysztofa Korzeniowskiego. Drobne upominki trafiły również do osób zajmujących dalsze miejsce oraz do laureatów konkursu strzeleckiego. Zwieńczeniem festynu było wręczenie grupie dawców przez dyrektora RCKiK oraz Janusza Sibińskiego, przewodniczącego Wielkopolskiej Rady Honorowego Krwiodawstwa PCK odznak Zasłużonego Dawcy Krwi I, II i III stopnia, przysługujących po oddaniu odpowiednio 18, 12 lub 6 litrów krwi. 

Warto podkreślić, że każdy z klubów HDK PCK działających w naszym mieście dołożył do organizacji wydarzenia własną znaczącą cegiełkę. A że organizatorów wsparło również liczne grono partnerów i sponsorów impreza okazała się bardzo udana. Przedsięwzięcie odbyło się w ramach realizacji zadania „Promocja honorowego krwiodawstwa w społeczności lokalnej” dofinansowanego z budżetu Miasta Kalisza.

RED, fot. org.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/