Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 09 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Wielisława, Wiesław

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Żądają podwyżek i grożą blokadami dróg. Protest pracowników Inspekcji Weterynaryjnej

Zaostrza się ogólnopolski protest pracowników Inspekcji Weterynaryjnej. Domagają się natychmiastowego przekazania obiecanych im przez ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego 40 mln zł na podwyżki. W przeciwnym razie zapowiadają blokady dróg w całym kraju oraz protest głodowy. Wyraz swojemu niezadowoleniu dali dziś również pracownicy kaliskiej placówki.

Dzisiejszy dzień nazywają „czarnym poniedziałkiem”. 10 czerwca o godz. 9.00 protestujący w całym kraju, w tym również pracownicy Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Kaliszu wraz z Zakładem Higieny Weterynaryjnej w Kaliszu wyszli przed siedziby swoich zakładów pracy, aby podkreślić, że nie akceptują tego, w jaki sposób zostali potraktowani przez ministra Ardanowskiego. Wszyscy ubrali się na czarno, aby dać wrazom nastrojom, jakie panują w tej służbie.

W przypadku braku reakcji strony rządowej, między 14 a 19 czerwca planują blokady dróg na terenie całego kraju, głodówkę oraz szereg innych akcji. - Czas, rodzaj i ich intensywność zależeć będą od reakcji ministra rolnictwa i rozwoju wsi, któremu Inspekcja Weterynaryjna podlega. Nie wszystko chcemy zdradzać od razu. Zapewniamy jednocześnie, że w czasie zaostrzenie protestu cały czas będziemy gotowi do podjęcia rozmów i wspólnego rozwiązania narosłych problemów - mówi Sara Meskel, przewodnicząca OZZPIW.

Jak podkreślają protestujący dotychczasowe rozmowy reprezentantów środowiska z ministrem Janem Krzysztofem Ardanowskim oraz innymi przedstawicielami resortu nie skłoniły strony rządowej do podjęcia działań gwarantujących spełnienie postulatów pracowników Inspekcji Weterynaryjnej. - Chodzi m.in. o niezrealizowanie osobistego zobowiązania ministra w sprawie przekazania do końca I kwartału tego roku 40 mln złotych na wzrost wynagrodzeń oraz zaniechanie wspólnej pracy nad rozwiązaniami mającymi na celu poprawę funkcjonowania Inspekcji Weterynaryjnej - dodają.

MIK, fot. Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Kaliszu

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/