Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 28 listopad 2021 Godzina:
imieniny: Lesława, Jakub

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Zakaz aborcji. Kaliszanie protestowali przed biurem PiS ZDJĘCIA

Takie „pamiątki” pozostawili po sobie uczestnicy manifestacji przed biurem PiS w Kaliszu. W piątek wieczorem kaliszanie, podobnie jak mieszkańcy kilkudziesięciu innych miast, protestowali przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że przepisy dopuszczające aborcję w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, są niezgodne z konstytucją.

W czwartek 22 października Trybunał Konstytucyjny pod przewodnictwem Julii Przyłębskiej orzekł, że nie można przerywać ciąży w przypadku ciężkiego upośledzenia lub choroby płodu, bo jest to niezgodne z konstytucją. Z decyzją nie godzą się przede wszystkim kobiety. Od czwartkowego wieczoru w całej Polsce trwają uliczne protesty, z czego największy w Warszawie zgromadził w piątek, według szacunków stołecznego Ratusza, 10 tysięcy uczestników.

Swoje niezadowolenie wyrazili także mieszkańcy Kalisza. Spotkali się przed biurem Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Zamkowej, wyposażeni w transparenty i plakaty z hasłami „To jest wojna”, „Kobiety wam tego nie wybaczą” czy „Zgotowaliście piekło kobietom”.

Do protestujących wyszedł poseł Piotr Kaleta, jednak został zakrzyczany i niedopuszczony do głosu. Odchodząc, uczestnicy spotkania pozostawili pod drzwiami biura swoje plakaty, znicze i wieszaki, które stały się symbolem protestów przeciwko zaostrzaniu prawa aborcyjnego, jako przedmiot używany niegdyś przez kobiety w celu przerwania ciąży.

Na dziś również zaplanowano manifestację. Odbędzie się o godz. 18.00 pod hasłem "Idę na spacer zobaczyć postępy na Zamkowej".

 

MIK, fot. MS

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/