Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Justyna, Lambert

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Zakrwawiony z nożem i rozbitą butelką ZDJĘCIA

Policja, straż pożarna i pogotowie ratunkowe interweniowały w niedzielę przy ul. Chopina, gdzie w okolicach mostu zauważono zakrwawionego mężczyznę. Jak mówią strażacy, był uzbrojony i agresywny. 43-latek z obrażeniami trafił do szpitala.

O zdarzeniu poinformował naszą redakcję czytelnik portalu Marek. Z bliskiej odległości obserwował pracę służb i zbulwersowały go te działania, a właściwie - jak twierdzi - ich brak. – Około godz. 19.10 pogotowie przyjechało do mężczyzny, który leżał na moście przy ul. Chopina, głową w stronę rzeki. Początkowo mało się ruszał, później już więcej, cały poobijany, ręce we krwi – relacjonuje czytelnik Marek. - Ratownicy zamiast działać, oparli się o barierki, pół godziny byli tak oparci, jeszcze bezczelnie do niego się odezwali "niech pan wstanie i do nas przyjdzie". Po dłuższej chwili przyjechała też straż, (…) po przybyciu również oparli się o barierki, zamiast działać – napisał zdenerwowany.

Okazuje się, że nie działali w obawie o własne bezpieczeństwo. – Mężczyzna był agresywny, w ręku trzymał rozbitą butelkę i szukał noża. Nóż ten leżał nieopodal, dlatego strażacy w oczekiwaniu na przyjazd policji, nie zdecydowali się  na podjęcie żadnych czynności  - wyjaśnia mł. kpt. Grzegorz Kuświk, oficer prasowy kaliskiej straży pożarnej. Na szczęście wobec policji mężczyzna nie stawiał oporu. – Został zakuty w kajdanki i przekazany pogotowiu ratunkowemu – mówi sierż. sztab. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Ustalono, że zatrzymany to 43-latek. – Wszystko wskazuje na to, że była to próba samobójcza – mówi portalowi faktykaliskie.pl Paweł Gawroński, rzecznik szpitala przy ul. Poznańskiej. – Mężczyzna z obrażeniami został przekazany na Szpitalny Oddział Ratunkowy i tam opatrzony. W pewnym momencie wykorzystał nieuwagę personelu i oddalił się ze szpitala.

MIK, fot. czytelnik portalu Marek

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/