Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 18 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Leonia, Efrem

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Zamiast narzekać proponują restauratorom współpracę. Czy uda im się ożywić śródmieście?

Może występy młodych talentów – wokalnych lub aktorskich, koncerty - w każdym lokalu z inną muzyką albo tematyczne, wystawy, kiermasze albo zupełnie jeszcze nieznane na naszym podwórku przedsięwzięcia, które ożywią centrum miasta – właściciele Resto Cafe Piano Song zachęcają innych restauratorów do wspólnego szukania sposobów, które sprawią, że śródmieście przyciągnie kaliszan. Wychodzą z propozycją spotkań dla samych kaliszan, a przede wszystkim przedsiębiorców. Pierwsze w najbliższą środę.

Można czekać na propozycje innych i realizować narzucone pomysły, a można samemu zacząć zastanawiać się, co zrobić, by przyciągnąć klientów. Z takiego założenia wyszli Anna i Pierre Oligny, którzy zachęcają przedsiębiorców ze śródmieścia do współpracy. - Spróbujemy zobaczyć, jak ludzie zareagują - mówi Pierre Oligny z Resto Cafe Piano Song. - To nie jest przedsięwzięcie dla nas, tylko dla wszystkich wokół. Chcemy zastanowić się, co można robić w  Kaliszu, żeby lepiej wyglądał i był atrakcyjny. I chcemy to robić nie jako konkurencja, tylko pracując razem.

W sezonie letnim w centrum miasta organizowane są różnego rodzaju wydarzenia – m.in. weekendowe koncerty, spektakle w ramach La Strady lub jednorazowe występy. Ich inicjatorami jest miasto. Brakuje pomysłów samych mieszkańców i osób, które wokół Głównego Rynku mają swoje biznesy. - Pomysłów kulturalno – artystycznych, żeby wzbogacić życie koło ratusza. Teraz widzimy, że jest pusto, smutno. Mam nadzieję, że oddolne pomysły mieszkańców i małych biznesów pomogą - dodaje Anna Kowalkiewicz-Oligny z Resto Cafe Piano Song. - Chcielibyśmy ożywić rynek. Mamy nadzieję, że na takim spotkaniu zrodzi się jeden konkretny pomysł, a za jakiś czas sami, albo z pomocą miasta zaczniemy je realizować w śródmieściu, żeby miasto było dla wszystkich przyjazne. 

Spotkania, podczas których będą rodziły się pomysły na ożywienie centrum i przyciągnięcie do niego mieszkańców także poza sezonem ogródkowym, będą odbywać się w każdą ostatnią środę miesiąca. Pierwsze już 27 lutego o 19.00. Oczywiście w Resto Cafe Piano Song.

AW, fot. autor

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/