Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 08 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Maria, Klement

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Zasmakuj w bibliotece - zachęca kaliska książnica w dniu swojego święta

Z okazji swojego święta oraz trwającej tydzień ogólnopolskiej akcji zawsze organizowali imprezy promujące książki i czytelnictwo, a także zdradzali tajemnice swego zawodu. Świętowali jubileusze i spotykali się z przyjaciółmi książnicy, a także z emerytami. W tym roku – ze względu na epidemię – obchody Dnia Bibliotekarza, który przypada 8 maja i rozpoczynającego się w tym dniu Tygodnia Bibliotek, będą wyglądały zupełnie inaczej.

Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek świętowany jest od 1985 roku. Nie bacząc na epidemię, Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka oraz kaliskie koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich przygotowały dla kaliszan sporo atrakcji… dostępnych w internecie. - Nastały nowe, nietypowe okoliczności, które wymusiły na nas kontaktowanie się z Państwem tylko drogą wirtualną. Kaliska książnica asnykowska przyłącza się swymi działaniami do obchodów Tygodnia Bibliotek, którego hasłem przewodnim jest "Zasmakuj w bibliotece" - zachęca Anna Katarzyna Raczko, przewodnicząca Koła SBP w Kaliszu i kierownik Filii nr 5 MBP w Kaliszu. 

Rozumiejąc hasło wprost bibliotekarze przygotowali komplet smakowitych opisów i przepisów pod wspólnym tytułem "Czytam-Miam", więc codziennie na profilu biblioteki będzie można znaleźć potrawy z kart powieści. Odnosząc się z kolei do metaforycznego sensu hasła, zrealizowali wideoblog pod tytułem "W białych rękawiczkach", dzięki któremu zasmakować można w zbiorach specjalnych. - Na chwilę dział zamienił się w plan zdjęciowy, powstało osiem krótkich odcinków, w czasie których zaprezentujemy najciekawsze zbiory. Wśród bohaterów m.in. Marcin Miechowita i jego kronika. Będzie również patron kaliskiego szpitala Ludwik Perzyna, a także autor najstarszych fotografii naszego miasta – Jan Wilhelm Dhiel - dodaje Monika Sobczak-Waliś, kierownik Działu Zbiorów Specjalnych MBP w Kaliszu. 

Rękopisy gromadzone przez kaliską bibliotekę pod lupę weźmie z kolei wielbiciel kaligrafii Mateusz Halak, który tropiąc uroki autografów, przygotował tutorial pt. "Podpisz się jak…”. Z okazji Tygodnia Bibliotek odbędzie się także światowa internetowa prapremiera spektaklu „Snyganki” w konwencji teatru kamishibai. - Specjalnie na nasze zamówienie kaliszanka Agnieszka Zaśko, napisła i przepięknie zilustrowała ciekawą bajkę pt. "Snyganki". My z kolei dołożyliśmy wszelkich starań, by bajkę uatrakcyjnić dźwiękowo i słownie - wyjaśnia Joanna Piotrowska, kierownik Filii nr 9 MBP w Kaliszu.           

 

AW, MBP w Kaliszu 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads