Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 09 maj 2021 Godzina:
imieniny: Karena, Beatus

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Zdjęcia świątecznego Kalisza zwyciężyły w świetlnym konkursie. Najładniejsze wśród wielkopolskich miast

Świąteczne zdjęcia Kalisza oczarowały internautów. Iluminacje w kadrze uchwycił Michał Pietrzak, który swoje fotografie wysłał na konkurs Energi poszukującej świetlnej stolicy Polski. Prace kaliszanina mieszkającego obecnie nad morzem, urzekły głosujących w konkursie na najładniejsze zdjęcie i ich autor zajął pierwsze miejsce w Wielkopolsce.

W konkursie dla fotografów amatorów liczyła się umiejętność uchwycenia gry świateł i klimatu, jaki w miastach tworzyły świąteczne iluminacje. Michał Pietrzak uwiecznił Kalisz kolorowy, mieniący się barwami i bijący blaskiem WIĘCEJ.

Kaliszanin świąteczne zdjęcia rodzinnego miasta umieszczał na swoim profilu w mediach społecznościowych. Pokazał je także na naszym portalu. Taki Kalisz zachwycił czytelników i internautów. Idąc za ciosem, Michał Pietrzak serię fotografii grodu nad Prosną w bożonarodzeniowej świetlnej szacie wysłał więc na konkurs „Świeć się z Energą". Grupa wraz z partnerami od kilku lat organizuje zmagania miast, wybierając Świetlną Stolicę Polski. Tutaj zgłaszają się samorządy. W tym roku Wielkopolskę w finale reprezentowała Września, a wygrał Radom.

Równocześnie organizowany jest konkurs dla fotografów amatorów, którzy w tym roku wysłali 2270 świetlnych zdjęć. O miano najpiękniejszych rywalizowały w pięciu kategoriach. Dodatkowo nagradzano też zdjęcia z poszczególnych województw, które otrzymały największą liczbę głosów od internautów, którzy byli głównymi jurorami. I tutaj zwyciężyło zdjęcie Michała Pietrzaka.

W konkursie fotograficznym nagrodzono 79 osób. Zdobywcą Grand Prix przyznawanego przez jury został Piotr Skrzypiec i jego świetlna droga w kształcie serca biegnąca przez winnice wschodniej Słowenii.

AW, zdjęcia Michał Pietrzak  

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/