Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 13 maj 2021 Godzina:
imieniny: Ofelia, Andrzej

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Znamy gwiazdę koncertu z okazji Święta Miasta

Dwa miesiące dzieli nas od corocznych Dni Kalisza. Tradycyjnie Święto Miasta uświetnią koncerty plenerowe: Pod Niebem Kalisza i Open Air Gala. Oba odbędą się na placu przed Ratuszem. Gwiazdą pierwszego z nich będzie Kayah.

W czerwcu na kaliszan czeka wiele atrakcji z okazji Dni Miasta. Ich najważniejszym elementem są koncerty plenerowe. 21 czerwca, w piątek odbędzie się koncert Pod Niebem Kalisza.- Wystąpi dla nas Kayah z zespołem, a dzień później, w sobotę 22 czerwca zapraszamy na Open Air Gala, z muzyką operową, operetkową i musicalową w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej oraz solistów. Oba koncerty będą miały miejsce, zgodnie z wolą Prezydenta, na Rynku Głównym w Kaliszu – przekazuje nam Ewa Szumna, kierownik działu organizacji pracy artystycznej Filharmonii Kaliskiej.

Na koncercie Kayah na pewno nie zabraknie jej największych hitów jak: „Za późno”, „Supermenka“, „Na językach“, „Testosteron“ czy „Prawy do lewego“. Usłyszmy również jej najnowsze utwory, m.in. opublikowaną 4 dni temu w serwisie you tube: „Dawaj w długą". To prezent od Kayah, dla wszystkich fanów bałkańskich rytmów, z okazji 20-lecia płyty „Kayah i Bregović”.

Kayah - właśc. Katarzyna Szczot (ur. 5 listopada 1967 w Warszawie) wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, współwłaścicielka firmy fonograficznej Kayax. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych i docenianych artystek na polskiej scenie muzycznej. Wszechstronna muzycznie artystka, najczęściej poruszająca się w klimatach folk, pop, soul i jazz. Autorka wielu przebojów jak “Za późno”, „Supermenka“, „Na językach“, „Testosteron“, „Prawy do lewego“, „Śpij Kochanie Śpij”, czy świąteczny „Ding Dong”. Obecna na scenie muzycznej już od ponad 25 lat. Swój pierwszy autorski album – “Kamień” wydała w 1995 roku. Płyta został świetnie przyjęta przez krytyków i całą branżę muzyczną, a sama artystka od razu zyskała rzeszę wiernych fanów.

Od tego czasu, Kayah wydała 10 albumów prezentujących jej fascynacje muzyką folkową (”Kayah i Bregović”, “Transoriental Orchestra), klubową (“Zebra”, “JakaJaKayah”, “Stereo typ”), soulową i jazzową (“Kamień”, “Skała”), a nawet klasyczną (“Kayah & Royal Quartet”). W jej dorobku znalazła się również płyta z cyklu “MTV Unplugged”, do której nagrania Kayah została zaproszona jako pierwsza artystka z Europy Środkowo-Wschodniej. Płytą podsumowującą pierwszy etap działalności artystycznej Kayah był dwupłytowy album “The Best and The Rest” wydany w 2005 roku, którym artystka jednocześnie pożegnała się z byłą wytwórnią Sony BMG i rozpoczęła wydawanie płyt we własnej wytwórni płytowej KAYAX, którą założyła wspólnie ze swoim wieloletnim menedżerem i przyjacielem - Tomikiem Grewińskim. W swojej wytwórni KAYAX, Kayah promuje utalentowanych artystów, którzy zachwycili ją swoją muzykalnością, charyzmą i olbrzymim talentem oraz osobowością. Firma ma na koncie już ponad 90 publikacji muzycznych i książkowych.

AG, fot. archiwum

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/