Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Paulina, Broniwoj

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Znów zagrali dla „Mróweczki" ZDJĘCIA

Zagrali dla niej już po raz drugi. 3,5-roczna Ania Mrówczyńska zjednoczyła kaliskich artystów, którzy zaprezentowali wyjątkowy program na deskach Centrum Kultury i Sztuki.

Bilety na to charytatywne, niedzielne wydarzenie sprzedały się co do jednego. Kaliszanie ofiarnie wsparli kosztowne leczenie i rehabilitację dziecka. Dwugodzinny program spotkał się z wyjątkowo gorącym przyjęciem. Sprzedano nie tylko wszystkie bilety - zapełniły się też puszki wolontariuszek. Łącznie zebrano 10 tysięcy zł.

Zespół Leigha zdiagnozowano u „Mróweczki” w 13. miesiącu życia. To metaboliczna, ultrarzadka i nieuleczalna choroba genetyczna. Objawia się zaburzeniami w mitochondriach - pełniących rolę "elektrowni" w każdej komórce, co prowadzi do szybko postępującej degeneracji ośrodkowego układu nerwowego.

Wraz z obumieraniem komórek degeneracja zaczyna obejmować także kolejne części mózgu. Nie istnieje leczenie przyczynowe zespołu Leigha. Pojawił się natomiast łagodzący objawy choroby lek EPI-743. Nie przynosi on uleczenia, ale poprawia stan pacjentów i jest iskrą nadziei dla dzieci z tą wyniszczającą chorobą.

Występy artystów poprzedziło wzruszające wystąpienie mamy dziewczynki - Aneta Mrówczyńska dziękowała, nie kryjąc wzruszenia. - O mały włos, a nie byłybyśmy dzisiaj tutaj. W środę wylądowałyśmy w szpitalu z zapaleniem ucha środkowego.  Ale matka wariatka zrobiła wszystko i jesteśmy, bo jutra przecież może nie być.  Skoro tyle osób zrobiło wszystko, żeby ten koncert się odbył, no to musimy być. Bóg dał i Bóg prowadzi…  - mówiła, dziękując wszystkim za ogromne wsparcie. - Cudowni ludzie, wielkie przedsięwzięcie, cudowne osoby to organizują, więc nie sposób jest wszystkich wymienić. Ale gdyby nie Anastazja Simińska i wielu kaliskich artystów, nie byłoby tego koncertu. A tym samym nie byłoby czegoś, co nas stale motywuje i stawia do pionu. Gdyby nie pomoc ludzi dobrej woli byłoby zdecydowanie ciężej. Mamy mnóstwo takich naszych dobrych Aniołów i cały ten sztab ludzi pracuje na miarę swoich możliwości. I nie chodzi tu jedynie o pomoc materialną, ale o każdy życzliwy gest; o dobre słowo, wsparcie i motywację. O modlitwę, bo bez niej ta walka nie miałaby sensu - dodała.

W przypadku Ani konieczna jest codzienna rehabilitacja oraz specjalistyczne terapie i to właśnie te cele ma pokryć kwota uzyskana ze sprzedaży biletów oraz wszystkich darowizn przekazanych dla Ani do puszek po koncercie.

A to wydarzenie nie byłoby możliwe, gdyby nie wspaniali kaliscy artyści, którzy swoim talentem i pasją wspierają dzielną „Mróweczkę” i jej najbliższych. Mimo że każdy z nich reprezentuje inny gatunek muzyczny, w niedzielny wieczór zjednoczyli swoje siły tylko w jednym celu. Koncert przygotowały Anastazja Simińska i Ewelina Łuszczek.

Koncert nie byłby możliwy gdyby nie gościna kaliskiego Centrum Kultury i Sztuki. A zaproszenie do udziału w tym wydarzeniu przyjęli: Znany Zagraniczny Zespół: Mirosław Skowroński (perkusja), Kamil Pyrek (bas), Daniel Gwieździński (klawisze), Damian Pyrek (gitara i kierownictwo muzyczne koncertu), Aleksandra Pilarska, Karolina Stankiewicz, Dominik Niklas, Joanna Piasecka, Anna Piątkowska.

Szkoły muzyczne Studio Piano Song, Talent Studio, Ewelina Łuszczek, Piotr Porada oraz Marzena Ugorna.

Wit

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/