Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 15 kwiecień 2021 Godzina:
imieniny: Anastazja, Bazyli

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Zwłoki 44-latka znalezione w mieszkaniu. Mężczyzna miał wbity nóż

Dramat w Ostrowie Wielkopolskim. W niedzielę wczesnym popołudniem w jednym z mieszkań ujawniono zwłoki mężczyzny. Z nieoficjalnych informacji wynika, że 44-latek miał nóż wbity w brzuch, jednak wstępnie śledczy wykluczają udział osób trzecich.

O zdarzeniu policja powiadomiona została 6 grudnia po godz. 14.oo. – Z Wielkopolskiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego otrzymaliśmy informację o ujawnieniu zwłok mężczyzny w budynku mieszkalnym. Wstępnie wykluczono, że doszło do przestępstwa. Najprawdopodobniej mężczyzna targnął się na swoje życie – mówi Małgorzata Michaś, oficer dyżurny ostrowskiej policji.

Potwierdza to także prokuratura, choć jak wynika z nieoficjalnych informacji mężczyzna miał nóż wbity w brzuch. - Z tych wstępnych ustaleń wynika, że udział osób trzecich nie jest wysoce prawdopodobny, natomiast będzie to oczywiście podlegało weryfikacji. Przede wszystkim kluczowe będzie uzyskanie danych z sekcji zwłok, która odbędzie się jutro – mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. - Jednocześnie przesłuchani zostaną świadkowie. W tym konkretnym momencie, jak wynika ze wstępnych ustaleń, pokrzywdzony był sam. Drzwi były zamknięte, a domownicy znajdowali się gdzie indziej. Tam wspólnie zamieszkują jeszcze w 3 osoby, nie było ich w tym czasie. 

Gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych?

Jeśli potrzebujesz pomocy, możesz się zgłosić do Ośrodków Interwencji Kryzysowej (OIK), które są w każdym większym mieście. Możesz tam otrzymać pomoc psychologiczną, prawną, materialną. Część OIK-ów jest czynna całą dobę i np. prowadzi noclegownie. POMOC jest bezpłatna! Nie musisz mieć ubezpieczenia.

Jeśli masz uporczywe i silne myśli samobójcze, możesz się także zgłosić do każdego szpitala psychiatrycznego. Tam również nie jest potrzebne ubezpieczenie zdrowotne. W sytuacjach nagłych (o ile powiesz, że to sprawa pilna) lekarz musi cię przyjąć tego samego dnia.
 

Fundacja ITAKA prowadzi całodobowe Centrum Wsparcia dla Osób w Kryzysie Psychicznym. 7 dni w tygodniu dyżurują psycholodzy pod numerem 800 70 22 22, specjaliści odpowiadają również na maile: porady@liniawsparcia.pl. W Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie psychicznym dyżurują psychologowie gotowi do wysłuchania, zrozumienia i akceptacji, którzy pomagają także w znalezieniu odpowiednich placówek specjalistycznych w danym regionie kraju, gdzie można otrzymać bezpośrednią pomoc.

W wyznaczonych godzinach w Centrum pełnią dyżury także specjaliści: lekarze psychiatrzy, prawnicy oraz pracownicy socjalni. Informacja na temat dyżurów dostępna jest na stronie www.liniawsparcia.pl.

Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123. Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci młodzieży: 116 111. Spis organizacji pomocowych znajdziesz na stronie www.samobojstwo.pl

MIK, AW, fot. arch.

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/