Wypadki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 31 lipiec 2021 Godzina:
imieniny: Ernesta, Emil

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wypadki

Pochodzący z Kalisza ksiądz poważnie ranny w wypadku na motocyklu ZDJĘCIA

52-letni motocyklista, który kilka dni temu ucierpiał w wypadku w Żerkowie (pow. jarociński), to pochodzący z Sulisławic ks. Przemysław Kubiak, obecnie proboszcz parafii w Brzóstkowie. Duchowny przebywa w kaliskim szpitalu. Został tam przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Do wypadku, o którym pisaliśmy kilka dni temu, doszło po południu 30 marca br.

Mieszkanka gminy Jarocin, kierując oplem Zafira, zignorowała znak STOP i jadąc od Żółkowa, wjechała na skrzyżowanie z drogą prowadząca z Jarocina w kierunku Raszew. Niestety, w tym samym momencie na skrzyżowanie wjechał swoim motocyklem 52-letni mieszkaniec gminy Żerków – poinformowała st.asp Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy jarocińskiej policji. - W wyniku zderzenia obu pojazdów motocykl się przewrócił. Opel natomiast wjechał do rowu.

Jak podaje portal jarocinska.pl, poszkodowany to ks. Przemysław Kubiak, obecnie proboszcz parafii w Brzóstkowie (pow. jarociński). Nam udało się ustalić, że pochodzi z Sulisławic. Jest zapalonym myśliwym, diecezjalnym duszpasterzem myśliwych, a także sportowcem; wcześniej, gdy pozwalał mu na to czas, uprawiał karate, grał w tenisa i siatkówkę. Jeździ na rowerze, konno i powozi bryczką. 

Ksiądz przebywa obecnie w kaliskim szpitalu, gdzie w bardzo poważnym stanie został przetransportowany przez LPR na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej.

Jest przytomny na własnym oddechu, będzie przekazany na ortopedię – poinformował w sobotę Paweł Gawroński, rzecznik prasowy szpitala.

MIK, fot. Jarocin112

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/